Співзасновник Facebook закликав уряд США повалити монополію Цукерберга

Співзасновник Facebook Кріс Х’юз, який покинув компанію у 2007 році, оприлюднив в американській газеті The New York Times велику колонку під назвою «Прийшов час зруйнувати Facebook», у якій розкритикував Марка Цукерберга через його масштабний вплив на компанію і закликав уряд США розділити Facebook на кілька компаній.
У своїй колонці Х’юз пред'явив претензії як до Facebook, так і особисто до Цукерберга. На його думку, соціальна мережа має безпрецедентні можливості впливу на американське суспільство і займає монопольне становище у Штатах.
«Вплив Марка приголомшує, набагато більше, ніж вплив кого-небудь ще в приватному секторі або в уряді. Він контролює три основні комунікаційні платформи — Facebook, Instagram і WhatsApp — які щодня використовують мільярди людей», — пише Х’юз.
Він розкритикував Цукерберга за те, що той контролює понад 60% акцій компанії та засудив той факт, що лише Цукерберг вирішує, як будуть змінюватись алгоритми Facebook. Х’юз назвав силу свого колишнього партнера «антиамериканською».
«Ми — нація з традицією приборкання монополій, незалежно від того, наскільки добромисними можуть бути лідери цих компаній. Сила Марка безпрецедентна і вона антиамериканська», — додав Х’юз.
Він закликав владу США втрутитись у діяльність Facebook. «У Марка, можливо, ніколи не буде боса, але він потребує перевірки своєї влади. Американський уряд має зробити дві речі: зруйнувати монополію Facebook і відрегулювати компанію, щоб зробити її більш підзвітною американському народу», — зазначив він.
У своїй колонці він також закликав владу США створити урядове агентство, що займалося б питаннями приватності користувачів і розробило аналог європейського Загального регламенту про захист даних (General Data Protection Regulation,GDPR)
«Марк Цукерберг не може полагодити Facebook, але наш уряд може», — наголосив Кріс Х’юз.
Варто зазначити, що у квітні група акціонерів Facebook закликала звільнити засновника соціальної мережі Марка Цукерберга з посади голови правління компанії.
Нагадаємо, у березні прокуратура США розпочала кримінальне розслідування щодо договорів, укладених Facebook Inc з деякими з найбільших світових технологічних компаній.
Засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг оголосив про новий вектор розвитку компанії, який базується на захисті персональних даних користувачів.
Раніше в парламенті Великої Британії звинуватили Facebook у продажі особистих даних користувачів.
Нагадаємо, компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до 87 мільйонів користувачів Facebook.
Засновник соцмережі Марк Цукерберг втратив понад $5 млрд через виток даних мільйонів користувачів Facebook.
Журналісти встановили, що Cambridge Analytica займалася збором даних про Донбас на замовлення влади.
Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica.
Крім того, Цукерберга запросили до Європарламенту для пояснень ситуації. В офісах Cambridge Analytica у Лондоні 23 березня провели обшуки.
- Поділитися: