У листопаді Державна податкова служба у месенджерах Viber та Telegram запустить чат-бот, завдяки якому можна дізнатися про стан своїх розрахунків та обробки документів, а також згодом сплатити податки «у два кліки».

Про це на брифінгу повідомив голова ДПС Олексій Любченко. 

Наразі бот ще тестують. Називається він Тaxservicebot.

На першому етапі через бот можна буде отримати інформацію про стан розрахунків з бюджетом, реєстраційні дані, облікові дані, повідомлення про результати обробки документів, нагадування про необхідність подання звітності та сплати податків.

На другому етапі через бот платники податків зможуть попередньо заповнювати звітність для платників єдиного податку, а також платити податки «у два кліки» і отримувати оповіщення про виникнення податкового боргу.

За словами Любченка, послугами податкової служби і надалі можна скористатися у центрах обслуговування платників податків. Він додав, що у 2019 році у центрах надавали 4,2 мільйона послуг, а у 2020 — вже 3,7 млн, бо певна частина людей тепер користуються послугами онлайн.

Державні послуги онлайн

Завдяки сервісу «Дія», створеному Міністерством цифрової трансформації, в онлайні стали доступними багато державних послуг, зокрема такі:

  • відкриття та реєстрація фізичної особи-підприємця;
  • реєстрація новонародженої дитини, отримання свідоцтва про народження;
  • реєстрація місця проживання дитини віком до 14 років;
  • оформлення допомоги по безробіттю;
  • підписання документів цифровим підписом.
Поділитись: