Командувач операції Об'єднаних сил Сергій Наєв закликав генерального секретаря Організації з безпеки і співробітництва в Європі Томаса Гремінгера до посилення ефективності моніторингової місії в районі проведення бойових дій.

Командувач операції Об'єднаних сил Сергій Наєв закликав генерального секретаря Організації з безпеки і співробітництва в Європі Томаса Гремінгера посилити ефективність моніторингової місії в районі бойових дій.

Про це повідомила прес-служба штабу операції Об’єднаних сил.

Фото: прес-центр операції Об'єднаних сил. Командувач ОСС Сергій Наєв тисне руку секретарю ОБСЄ Томасу Гремінгеру.

Під час зустрічі Наєв з генсеком також обговорили питання дотримання безстрокового режиму припинення вогню, оголошеного 1 липня 2018 року.

Командувач ОСС звернув увагу на постійні порушення встановленого режиму припинення вогню бойовиками з використанням зброї забороненої Мінськими домовленостями. 

Це перша зустріч керівника операції з генсеком ОБСЄ.

Раніше Україна звернулася до Організації з безпеки і співробітництва в Європі, аби в її штаб-квартирі у Відні провели ретельне розслідування щодо можливого витоку даних спостерігачів місії на Донбасі.

17 липня стало відомо, що російська розвідка могла отримати внутрішні документи української команди ОБСЄ. За даними ARD, документи російській стороні, імовірно, надав співробітник місії ОБСЄ.

В ОБСЄ повідомили, що проведуть внутрішнє розслідування через можливий витік даних співробітників місії в Україні

Перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг повідомив, що місія не збирала персональну та фінансову інформацію про своїх співробітників. 

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СMM) почала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ.

СMM — це неозброєна цивільна місія, яка працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень у всіх регіонах України. Її основні завдання — об'єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міни є на городах та дорогах, якими діти йдуть до школи — голова місії ОБСЄ на Донбасі

Поділитись: