УКРАЇНА

Справа екс-міськголови Слов'янська Штепи: суддя заявила про погрози

13 травня, 2018 11:55
УКРАЇНА/Справа екс-міськголови Слов'янська Штепи: суддя заявила про погрози
Зберегти
Вигляд
Суддя Орджонікідзевського райсуду Харкова Олена Саркісян, член колегії, на яку розподілено справу щодо екс-міської голови міста  Слов'янська Нелі Штепи, повідомила Вищу раду правосуддя і Генпрокуратуру про погрози на її адресу напередодні підготовчого засідання у справі.

Суддя Орджонікідзевського райсуду Харкова Олена Саркісян, член колегії, на яку розподілено справу щодо екс-міської голови міста  Слов'янська Нелі Штепи, повідомила Вищу раду правосуддя і Генпрокуратуру про погрози на її адресу напередодні підготовчого засідання у справі.

Текст повідомлення опублікували на офіційному сайті Вищої ради правосуддя.

«5 травня 2018 року о 17ч. 21 хв на мій мобільний телефон прийшло смс-повідомлення з невідомого мені номера телефону (...) такого змісту: «Ви будете судити (замість ім'я пробіл, — ред.), передайте своїм суддям, що (замість ім'я пробіл, — ред.) не одна, за нею стоїть «руський мір», а у вас сім'ї», — йдеться в повідомленні.

Мова оригального повідомлення — російська.

У документі, оприлюдненому на сайті, ім'я обвинуваченої замінено великими пробілами, однак час, на який призначено підготовче засідання (7 травня, 14-00) і склад колегії (Попова, Горчакова, Саркісян) відповідають часу засідання і складу колегії у справі Штепи.

Нагадаємо, Орджонікідзевський райсуд Харкова переніс розгляд справи колишньої міської голови Слов’янська Нелі Штепи.

Вже повідомлялося про те, що під час судового процесу над колишньою міською головою Слов'янська Донецької області Нелею Штепою суддів залякували.

Колегія Жовтневого райсуду Харкова, що розглядає справу колишньої міської голови Слов'янська Нелі Штепи, задовольнила відвід, заявлений захисниками Штепи головуючому судді і запасним суддям. Таким чином, справу Штепи направлять на повторний розгляд.

За словами адвоката Штепи Олександра Тананакіна, це відведення вже дев'ятого складу суду.

Тепер у Жовтневому райсуді Харкова має розпочатися п'ятий розгляд справи щодо Штепи з самого початку.

Раніше прокуратура подала в суд клопотання про арешт Штепи.

11 січня Ленінський райсуд Харкова перервав засідання у справі екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, оскільки усі троє суддів узяли самовідвід.

Екс-голову Слов'янська Нелю Штепу звільнили з СІЗО звільнили під домашній арешт 20 вересня 2017 року. Штепа була затримана 11 липня 2014 року.

Штепу звинувачують у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей, та у створенні терористичної групи чи організації.

Окрім того, висунуто звинувачення у закликах до зміни меж території України, сприянні проведенню псевдореферендуму про відокремлення Донецької області від України, створенні умов для діяльності терористичних груп та організацій.

Пов`язані новини