Підозрюваний в організації нападу на Катерину Гандзюк Олексій Левін (Москаленко) у суді в болгарському Бургасі, 9 березня 2020 рік
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Підозрюваного в організації нападу на радницю мера Херсона Катерину Гандзюк Олексія Левіна не звільнять з-під варти після спливу 40-денного терміну ув’язнення, допоки не буде вирішене питання щодо екстрадиції.

Про це hromadske повідомило керівництво болгарської в’язниці, де утримується Левін.

Також представники в’язниці продемонстрували рішення Окружного суду міста Бургас від 21 лютого, за яким термін тривання під вартою Левіна продовжили на невизначений час, до рішення у питанні щодо екстрадиції.

«Левіна затримали 21 січня, 27-го арештували на 40 днів. Однак, вже за місяць, Окружний суд ухвалив ще одне рішення — щодо безстрокового тримання під вартою», — повідомили у в’язниці.

Водночас, у коментарі hromadske болгарський захисник Левіна Кирил Топалов від послуг якого підозрюваний напередодні відмовився, наголосив на тому, що його підзахисний не затягує процес.

«Якби він мені сказав — «затягуй», я міг би це зробити, бо я мав для цього підстави. Але він сказав — «не треба». Це його рішення. І водночас він не хотів, щоб я брав на себе таку відповідальність — не говорити про усі помилки, які знайшов. Тому він відмовився», — сказав Топалов.

9 березня Апеляційний суд переніс розгляд апеляційної скарги захисту Левіна щодо екстрадиції, через відмову підозрюваного від болгарського адвоката. 11 березня суд продовжить слухання та надасть чоловіку нового державного захисника.

Нагадаємо, 21 лютого суд Болгарії дозволив екстрадувати Олексія Левіна-Москаленка до України. Захисник Левіна Михайло Величко заявив, що подаватиме апеляцію та додав, що йому відомо про приїзд до підзахисного адвокатів Владислава Мангера — Андрія Мурашкіна та Дмитра Ільченка. Також, за словами Величка, з ними був третій юрист — Ігор Мокін, який згодом став ще одним захисником Левіна, саме він і подав апеляцію. Адвокати Мангера спростували інформацію про візит до підозрюваного, однак наголосили на тому, що мають намір його допитати. 

Український адвокат підозрюваного Михайло Величко зазначив, що його підзахисний не вважає себе винним у злочині проти Гандзюк.

Раніше — 24 січня працівники правоохоронних органів Болгарії разом із представниками Офісу Генерального прокурора та Служби безпеки України затримали Олексія Левіна-Москаленка. У болгарській поліції повідомили, що Левін змінив зовнішність, щоб його не впізнали. Його вдалося ідентифікувати за відбитками пальців. 27 січня Левіна взяли під варту на 40 днів.

Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні.

Поділитись: