Печерський суд Києва дав дозвіл на затримання та доставку до Києва Владислава Мангера — голову Херсонської обласної ради, підозрюваного в замовленні нападу на Катерину Гандзюк.

Про це в коментарі hromadske повідомив прокурор у справі Андрій Синюк.

Після доставки Мангера до Києва буде визначена дата і час засідання. За словами прокурора Синюка, ймовірно, це станеться у вівторок, 16 червня.

Раніше Синюк повідомляв, що не виключає ознак ухилення від суду в діях Мангера, тому прокуратура проситиме примусово доставити Мангера до суду. За його словами, попередня ухвала не давала таких можливостей — тоді був дозвіл на затримання. Також триває перевірка медичних висновків, які були раніше надані поліції стороною захисту.

Своєю чергою, адвокат Мангера Дмитро Ільченко у Facebook заявив, що підставою для рішення суду про примусовий привід начебто стали свідчення лікаря швидкої допомоги з Одеси, «який Мангера не бачив, але бачив його довідку і на підставі цієї довідки сказав, що він би його, напевно, у швидкій міг би перевезти, якби було потрібно».

Нагадаємо, 11 червня прокуратура відновила досудове розслідування у справі вбивства Катерини Гандзюк за підозрою Олексію Левіну та Владиславу Мангеру, наголосивши на тому, що їм стало відомо про тиск останнього на двох свідків вже під час ознайомлення з матеріалами справи.

12 червня прокурор у справі Гандзюк Андрій Синюк повідомив, що проситиме суд взяти Мангера під варту без можливості внесення застави. На попереднє засідання підозрюваний замовник не з’явився, не повідомивши причину. Тоді суд дав дозвіл на примусовий привід Мангера до суду 15 червня, втім без дозволу на затримання.

Водночас 14 червня адвокат Дмитро Ільченко, який представляє інтереси Мангера, повідомив, що його підзахисний не прибуде до суду нібито через проблеми із серцем. До лікарні, де перебуває Мангер прийшли активісти й друзі Гандзюк, їх не пустили до приміщення.

Раніше слідство встановило, що влітку 2018 року Олексій Левін отримав замовлення від голови Херсонської облради Владислава Мангера на організацію нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк, яка нібито заважала Мангеру впроваджувати схеми щодо незаконної вирубки лісу, а також підривала його авторитет в області.

Скільки коштів за організацію злочину він отримав наразі не вказано. Але, за попередньою інформацією, у підозрі Мангеру йшлося про надання замовником 5,6 тисячі доларів за напад на Гандзюк.

Надалі, за даними слідства, Левін залучив до злочину іншого фігуранта справи — Сергія Торбіна, а той знайшов виконавців. Домовленість про напад відбувалася у дворі офісу ще одного фігуранта — Ігоря Павловського, який, як стверджує слідство, знав про підготовку злочину.

Правоохоронці вважають, що Левін дав Торбіну 5 тисяч доларів на реалізацію нападу на Гандзюк. Коли вже затримали виконавців, Торбін просив і отримав від Левіна ще 2 тисячі доларів для переховування.

Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні

Вирок у справі вже отримало п’ятеро осіб, які зізналися у скоєному та пішли на угоду зі слідством. Ще один обвинувачений Ігор Павловський, якому інкримінують приховування злочину також пішов на угоду зі слідством, але порушив її умови. Павловського знову затримали та взяли під варту за іншою підозрою — створення злочинної організації на Херсонщині.

Поділитись: