Печерський суд Києва взяв під варту до 28 липня Владислава Мангера — підозрюваного у замовленні нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк — без альтернативи внесення застави. Досі у нього діяли зобов'язання через заставу у 2,5 мільйона гривень.

Про це передає кореспондентка hromadske з-під будівлі суду.

Прокурори у справі Андрій Синюк та Ярослав Ущапівський наголошували на тому, що після відкриття стороні захисту матеріалів кримінального провадження Владислав Мангер чинив тиск на двох свідків у справі. Зокрема, розповідають прокурори, він робив це не особисто, а через інших осіб. Йдеться про погрози під час дзвінків, у паперових листах та під час зустрічей.

Сам Мангер назвав це неправдою, а усю підозру проти себе — сфальсифікованою.  

Раніше він звинувачував у вбивстві Гандзюк генерала СБУ Данила Доценка та додавав, що засуджений за організацію нападу Сергій Торбін працював на спецслужби.

Адвокати Мангера заявили, що подають апеляцію і звертатимуться до Європейського суду з прав людини.

Також вони наголошували на тому, що один з тих свідків, на якого нібито тиснув Мангер, був заявлений стороною захисту як такий, що підтримує їхню позицію. Йдеться про Павла Пилипенка, якого раніше затримали та взяли під варту за співучасть в організованій злочинній групі іншого фігуранта справи вбивства Гандзюк — Ігоря Павловського.

Адвокати наголошують, що тиск та погрози були неможливі, адже з часу затримання — лютого 2020 року — він перебував в ізоляторі тимчасового тримання СБУ.

Утім у прокуратурі зазначили, що після допиту Пилипенко певний час перебував у Лук’янівському СІЗО, де й отримав певні погрози.

За інформацією, яку ми отримали від власних джерел у слідстві, погрози надходили від людей Володимира Батарейного (нібито відомого на прізвисько «Батара»), який може бути пов’язаний з Владиславом Мангером. Другий свідок, на якого, за даними слідства, чинили тиск, — Сергій Брага. Йому оголошували підозру під час спецоперації у Херсоні за участь в злочинній групі Ігоря Павловського, але не обирали запобіжний захід.

Адвокати Мангера також говорили про те, що підстави для взяття його під варту відсутні. За їхніми словами, тиск і тортури на свідків здійснювалися з боку обвинувачення, зокрема на фігуранта справи Гандзюк Ігоря Павловського. Прокурори це заперечили, але додали, що сам Ігор Павловський змінив свої першочергові покази після тиску на нього зі сторони підозрюваних.

Так, одразу після затримання Павловський говорив про те, що йому відомо, як підозрюваний організатор злочину Олексій Левін забігав до нього в офіс із криком «Це ми замовили Гандзюк. Ми з Миколайовичем замовили Гандзюк». Але згодом Павловський про це «забув», зазначає слідство.

Попередньо досудове розслідування у справі Гандзюк щодо підозрюваних замовника та організатора Владислава Мангера та Олексія Левіна було завершене, що викликало обурення рідних та друзів загиблої. З пікетом активісти приходили під Офіс президента. 11 червня прокуратура відновила розслідування та просила суд взяти Мангера під варту. Спершу Мангер не з’явився до суду, адвокати не повідомили причину, і суд дав дозвіл на його привід.

Утім Владислав Мангер опинився в Херсонській лікарні — нібито через проблеми із серцем — і лікарі не дозволили його транспортування, надавши відповідний висновок поліції. Тоді суд дав дозвіл на затримання та привід підозрюваного.

16 червня Мангера привезли до Києва. Прокурори наголосили на тому, що залучили лікарів із іншої області, і ті зазначили, що відсутні перепони його транспортування. Прокуратура перевіряє достовірність висновків медичного персоналу Херсона.

На поруки Мангера хотіли взяти троє осіб: спортсмен Володимир Вірчіс, син Мангера Іван та адвокат Дмитро Ільченко.

Під будівлею суду чергували активісти ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк» та група підтримки Мангера. До суду також прийшов голова Тимчасової слідчої комісії щодо нападів на активістів Ігор Васильєв та депутати від «Слуги Народу» Євген Петруняк, Павло Фролов, Артем Дубнов. Адвокати Владислава Мангера розцінили такий візит депутатів і спробу потрапити на засідання як тиск на суд.

Раніше слідство встановило, що влітку 2018 року Олексій Левін отримав замовлення від голови Херсонської облради Владислава Мангера на організацію нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк, яка нібито заважала Мангеру впроваджувати схеми щодо незаконної вирубки лісу, а також підривала його авторитет в області.

Скільки коштів за організацію злочину він отримав — наразі не вказано. Але, за попередньою інформацією, у підозрі Мангеру йшлося про надання замовником 5,6 тисячі доларів за напад на Гандзюк.

Надалі, за даними слідства, Левін залучив до злочину іншого фігуранта справи — Сергія Торбіна, а той знайшов виконавців. Домовленість про напад відбувалася у дворі офісу ще одного фігуранта — Ігоря Павловського, який, як стверджує слідство, знав про підготовку злочину.

Правоохоронці вважають, що Левін дав Торбіну 5 тисяч доларів на реалізацію нападу на Гандзюк. Коли вже затримали виконавців, Торбін просив і отримав від Левіна ще 2 тисячі доларів для переховування.

Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні

Вирок у справі вже отримали п’ятеро осіб, які зізналися у скоєному та пішли на угоду зі слідством. Ще один обвинувачений Ігор Павловський, якому інкримінують приховування злочину, також пішов на угоду зі слідством, але порушив її умови. Павловського знову затримали та взяли під варту за іншою підозрою — створення злочинної організації на Херсонщині.

Поділитись: