Кримінальна справа щодо Іловайської трагедії в 2014 році налічує понад 1150 томів, понад 550 з яких мають гриф «Таємно».

Кримінальна справа щодо Іловайської трагедії в 2014 році налічує понад 1150 томів, понад 550 з яких мають гриф «Таємно».

Про це повідомив речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко.

За словами Лисенка, на сьогодні дослідження обставин боїв під Іловайськом в цілому завершено, однак остаточне процесуальне рішення ухвалять після допитів українських військових щодо відомих їм обставин Іловайської трагедії.

У справі Іловайського котла допитали понад 1700 потерпілих та понад 2,5 тисячі свідків. Крім того, слідчі здобули понад 100 тисяч речових доказів, серед яких, зокрема, і захоплені в боях зброя й боєприпаси, що поставлялися з Росії.

У Генпрокуратурі заявили, що до кримінальної відповідальності притягнули 107 осіб, серед яких 68 росіян. З них — 39 високопосадовців, зокрема, вище керівництво Міноборони Росії.

29 серпня в Києві під посольством РФ відбулась акція пам'яті загиблих під Іловайськом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Репортаж з Іловайська: як живе місто через три роки після трагедії

28 серпня 2014 року українські війська, які складались переважно із добровольчих батальйонів, потрапили в оточення в Іловайську Донецької області . 

За даними СБУ, під Іловайськом на той час перебували 3,5 тисячі російських військових.

У ніч з 28 на 29 серпня глава РФ Володимир Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. 29 серпня вранці українські військові двома організованими колонами почали рух з міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами.

Обидві колони під час виходу із міста були розстріляні бойовиками та російськими регулярними частинами.

Згідно із розслідуванням ГПУ, яке продовжувалось 3 роки, під час Іловайського котла загинули 366 військових, ще 429 — дістали поранення різного ступеня, а близько 300 — потрапили у полон. 

Вісім українських бійців, які воювали в оточенні під Іловайськом у серпні 2014 року, вже три роки залишаються у полоні бойовиків

Збройні Сили України понесли значні втрати озброєння і військової техніки на суму майже 300 млн грн.​

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилки керівництва АТО та масове дезертирство — головні висновки розслідування Іловайської трагедії.

 

Поділитись: