Верховний суд України відкрив касаційне провадження за скаргою захисника Юрія Крисіна Ігоря Василенка на вирок апеляційного суду щодо 5-ти років реального ув’язнення чоловіка.

Верховний суд України відкрив касаційне провадження за скаргою захисника Юрія Крисіна Ігоря Василенка на вирок апеляційного суду щодо 5-ти років реального ув’язнення чоловіка.

Про це Громадському повідомив адвокат Ігор Василенко, надавши копію ухвали суду.

У документі йдеться про те, що захист не погоджується з рішенням Апеляційного суду від 13 червня, яким було скасовано попередній вирок Шевченківського суду — 4 роки умовного покарання для Юрія Крисіна та ухвалено новий — 5 років реального терміну.

Йдеться про справу вбивства журналіста видання «Вести» В’ячеслава Веремія у ніч на 19 лютого 2014 року.

Копія ухвали суду надана Громадському адвокатом Крисіна

Адвокат обґрунтовує подання скарги двома підставами:
— суддя не може виходити за межі обвинувального акту;
— обтяжуючими вину обставинами можуть бути лише ті, що вказані у ст. 67 КПК .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО

За даними слідства, Юрій Крисін у часи Майдану був організатором банди «тітушок» та діяв на замовлення Армена Саркісяна та Олексія Чеботарьова.

У березні 2014 року Крисіна заарештували, інкримінували умисне вбивство. Згодом його відпустили під домашній арешт, справу перекваліфікували на хуліганство, а у грудні 2017 року Шевченківський суд оголосив вирок — 4 умовних роки позбавлення волі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три версії хвороби Крисіна

Тоді ж прокуратура та потерпілі оскаржили таке рішення в Апеляційному суді, скарги частково задовольнили. Апеляційний суд не побачив щирого каяття у діях обвинуваченого та зазначив, що суд першої інстанції не взяв до уваги свідчення інших фігурантів справ «тітушок» і засудив його до 5 років реального терміну.

З 2014 року Крисін став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Веремія: три роки розгляду та п'ять років тюрми для Крисіна

Поділитись: