Серед перехоплень розмов ватажків бойовиків «ДНР», які Об’єднана слідча група (JIT) у справі про збитий літак рейсу МН17 оприлюднила 14 листопада, є згадка про зустріч помічника президента Росії Владислава Суркова з «Рінатом», вочевидь олігархом Ахметовим.

У розмові між Сурковим, який є куратором «республік» Донбасу у Кремлі, і тодішнім ватажком «ДНР» Олександром Бородаєм від 3 липня 2014 року ідеться про зустріч першого з кимось на ім’я «Рінат» (уривок 06:17-07:18):

«Розумію, що цей шухер там не в касу. Я з Рінатом зустрічався тут, він був на початку тижня (тобто 30 червня, 1 чи 2 липня — ред.), мені просто колеги зателефонували, попросили. Я з ним насправді не хотів зустрічатися, він мене три години чекав терпляче в ресторані, так, щоб тобі для розуміння, який він дуже зацікавлений. Але при цьому досить довга і безглузда розмова. Він тут зустрічався зі своїм колишнім патроном. Той його, зрозуміло, за завданням типу пропонував йому сидіти за столом перемовин на боці «республіки». Звісно, відповідь була зрозумілою, що це неможливо з його боку. І він усе говорив про мир, про мир, добре відгукувався про тебе, дуже довго, і дуже добре разів п’ять повторив чомусь, говорив про Ходаковського й Пургіна (тодішні ватажки бойовиків — ред.). І спитав мене, чи можна йому приїхати в Донецьк. Я, чесно кажучи, сказав, що краще цього не треба робити (сміх)».

Ймовірно йдеться про українського олігарха Ріната Ахметова, «штаб-квартира» якого до війни була в Донецьку і який неодноразово заявляв про бажання туди повернутися.

Його прессекретарка Анна Терехова в коментарі «Інтерфакс-Україна» сказала, що вони «не коментують розмови третіх осіб».

«Утім ми хочемо підкреслити, що в пана Ахметова були тисячі публічних і непублічних зустрічей із політиками, бізнесменами й громадськими діячами, і на кожній такій зустрічі він незмінно закликав до вирішення конфлікту за столом перемовин», — додала Терехова.

За її словами, Ахметов робить так, бо «Донецьк у його серці, Донбас у його серці назавжди, і щасливим він його бачить тільки у складі єдиної України».

Нагадаємо, слідча група вважає, що тісні зв'язки російської влади з бойовиками можуть свідчити, що Москва прямо причетна до розгортання комплексу «Бук», з якого збили пасажирський лайнер МН17.

Судовий процес у справі про збиття літака розпочнеться в Нідерландах 9 березня 2020 року.

Раніше фігурант справи про збиття малазійського Boeing рейсу MH17 Володимир Цемах, якого передали Росії в межах обміну полонених, заявив, що готовий дати свідчення слідчим з Нідерландів.

Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

Поділитись: