Український військовий Віталій Марків в італійському суді, Павія, 15 березня 2019 року
Фото:

Наталія Кудрик/Радіо Свобода

Італійський прокурор Андреа Дзанончеллі вимагає засудити до 17 років ув’язнення колишнього українського нацгвардійця Віталія Марківа, який має також італійське громадянство. Марківа звинувачують у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі, який загинув у 2014 році під Слов’янськом.

Про такий термін прокурор заявив у своєму заключному виступі на суді, який відбувається у місті Павія, повідомила.кореспондентка «Радіо Свобода» у Facebook.

Водночас прокурор заявив, що Міністерство юстиції Італії просить перевірити роль у справі Роккеллі ще одного колишнього нацгвардійця — нині депутата Верховної Ради Богдана Матківського. 8 лютого Богдан Матківський давав у суді Павії свідчення у справі Марківа.

На попередньому засіданні суду, 17 травня, виступили п’ятеро побратимів Віталія з Нацгвардії. У залі суду був присутній міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Процес триває з літа 2018 року, вирок Марківу мають оголосити найближчими тижнями. Захист українця наполягає на його невинуватості.

Нагадаємо, Віталія Марківа звинувачують у тому, що, перебуваючи на горі Карачун, він передав інформацію про перебування журналістів українській армії. Прокурори вважають загибель Роккеллі умисним убивством. Захист відкидає ці звинувачення, наполягаючи на тому, що журналісти перебували в зоні війни без розпізнавальних знаків і стали жертвами перехресного вогню.

Поділитись: