УКРАЇНА

Справа нацгвардійця Марківа: Італія готова створити спільну з Україною групу слідчих

30 січня, 2018 18:16
УКРАЇНА/Справа нацгвардійця Марківа: Італія готова створити спільну з Україною групу слідчих
Зберегти
Вигляд
lead
Міністр закордонних справ Італії та чинний голова ОБСЄ Анджеліно Альфано заявив, що Італія сподівається на справедливий суд над нацгвардійцем Віталієм Марківим, якого улітку 2017 року арештували в Італії.

Міністр закордонних справ Італії та чинний голова ОБСЄ Анджеліно Альфано заявив, що Італія сподівається на справедливий суд над нацгвардійцем Віталієм Марківим, якого улітку 2017 року арештували в Італії.

На питання кореспондентки Громадського до Альфано, чи можливий справедливий суд над Марківим в Італії з огляду на те, що італійські медіа відпочатку називають його вбивцею, він відповів: 

«Судова система в Італії є незалежним органом. Шукати правду є спільним інтересом усіх. Італія розгляне пропозицію української сторони щодо створення спільної слідчої групи».

Альфано зазначив, що італійський уряд не може втручатися в розслідування.

«Але ми можемо передати повідомлення української сторони, висловлене на перемовинах. Нашим пріоритетом є спільний інтерес - встановити правду. Італійська влада дуже уважно стежить за ходом слідства у справі про загибель фоторепортера Андреа Роккеллі. Ми усвідомлюємо, що результати розслідування цієї справи можуть мати великий вплив на громадську думку в Україні», — сказав він.

Альфано провів спільну з главою МЗС України Павлом Клімкінин прес-конференцію Фото: Олександр Кохан/Громадське

«Ми усвідомлюємо, що слідчі працюють не для того, щоб знайти цапа-відбувайла. Вони зможуть провести ретельне і точне розслідування, якщо приймуть пропозицію щодо спільної слідчої групи», — підкреслив Альфано.

ДИВІТЬСЯ: «Кілер» чи доброволець: чому українця Марківа звинувачують у вбивстві італійського фотокора.

Нагадаємо, у липні минулого року в Італії за підозрою в причетності до вбивства на Донбасі фоторепортера Андреа Роккелі арештували українського військового Віталія Марківа. Затриманий в Італії українець виявився заступником командира в батальйоні Нацгвардії.

Після арешту повідомлялось, що розгляд судової справи щодо Марківа має розпочатись у вересні 2017 року. Згодом повідомлялось про початок суду у листопаді 2017 року.

У грудні минулого року італійський адвокат Марківа Раффаеле делла Валле заявляв про упередженість слідства у справі Марківа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винний без суду і слідства: як італійські медіа засудили українського солдата Марківа

Пов`язані новини