ENRU

Справа нацгвардійця Марківа: Італія готова створити спільну з Україною групу слідчих

5c3eb6f5093eb34fa
Італія розгляне пропозицію України щодо створення спільної слідчої групи у справі нацгвардійця Марківа, заявив глава МЗС країни Анджеліно Альфано Фото: Олександр Кохан/Громадське

Міністр закордонних справ Італії та чинний голова ОБСЄ Анджеліно Альфано заявив, що Італія сподівається на справедливий суд над нацгвардійцем Віталієм Марківим, якого улітку 2017 року арештували в Італії.

На питання кореспондентки Громадського до Альфано, чи можливий справедливий суд над Марківим в Італії з огляду на те, що італійські медіа відпочатку називають його вбивцею, він відповів: 

«Судова система в Італії є незалежним органом. Шукати правду є спільним інтересом усіх. Італія розгляне пропозицію української сторони щодо створення спільної слідчої групи».

Альфано зазначив, що італійський уряд не може втручатися в розслідування.

«Але ми можемо передати повідомлення української сторони, висловлене на перемовинах. Нашим пріоритетом є спільний інтерес - встановити правду. Італійська влада дуже уважно стежить за ходом слідства у справі про загибель фоторепортера Андреа Роккеллі. Ми усвідомлюємо, що результати розслідування цієї справи можуть мати великий вплив на громадську думку в Україні», — сказав він.

Альфано провів спільну з главою МЗС України Павлом Клімкінин прес-конференцію Фото: Олександр Кохан/Громадське

«Ми усвідомлюємо, що слідчі працюють не для того, щоб знайти цапа-відбувайла. Вони зможуть провести ретельне і точне розслідування, якщо приймуть пропозицію щодо спільної слідчої групи», — підкреслив Альфано.

ДИВІТЬСЯ: «Кілер» чи доброволець: чому українця Марківа звинувачують у вбивстві італійського фотокора.

Нагадаємо, у липні минулого року в Італії за підозрою в причетності до вбивства на Донбасі фоторепортера Андреа Роккелі арештували українського військового Віталія Марківа. Затриманий в Італії українець виявився заступником командира в батальйоні Нацгвардії.

Після арешту повідомлялось, що розгляд судової справи щодо Марківа має розпочатись у вересні 2017 року. Згодом повідомлялось про початок суду у листопаді 2017 року.

У грудні минулого року італійський адвокат Марківа Раффаеле делла Валле заявляв про упередженість слідства у справі Марківа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винний без суду і слідства: як італійські медіа засудили українського солдата Марківа