В’ячеслав Хімікус, в якого 31 грудня 2016 року стріляв колишній депутат Сергій Пашинський, розповів, що справа проти Пашинського з’явилася завдяки ексзаступнику глави Адміністрації президента-утікача Віктора Януковича Андрію Портнову.

Про це він сказав в інтерв’ю hromadske.

«Тільки завдяки Портнову і Париновій (адвокатка Хімікуса Марина Паринова — ред.) та їхній наполегливості. Я не знаю скільки, але щонайменше до судів 30 подавали, оскаржували», — сказав він.


Ексдепутату від «Народного фронту» Сергію Пашинському інкримінують умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень (частина 1 статті 121 Кримінального кодексу). Йому може загрожувати від 5 до 8 років позбавлення волі.

У грудні 2016 року в одному з сіл Київської області — тодішній депутат прострелив ногу чоловіку, який начебто намагався напасти на депутата зі скляною пляшкою. Спочатку Пашинський говорив, що стріляв після того, як його повалили на землю, але згодом змінив свідчення і підтвердив, що стріляв стоячи.

У серпні 2017-го ГПУ закрила справу щодо Пашинського, але згодом її поновили.

7 жовтня 2019-го колишнього Пашинського взяли під варту на два місяці, до 4 грудня без права внесення застави. Водночас адвокат Пашинського заявив, що прокурор не надав нових.

18 жовтня 2019-го Апеляційний суд Києва залишив Пашинського під вартою.

Поділитись: