Справа ПВК «Вагнера»: ТСК покликала на засідання ексголову ГУР Бурбу. Зеленського викликати не будуть
Тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної Ради для розслідування справи щодо ПВК «Вагнера» заслухала кількох офіцерів, які брали безпосередню участь у спецоперації, та покликала на засідання ексголову Головного управління розвідки Міноборони Василя Бурбу.
Про це повідомила голова ТСК Верховної Ради Мар'яна Безугла (фракція «Слуга Народу»).
Офіцери, які давали показання, мали повноваження ухвалювати рішення на оперативно-тактичному рівні. А втім, за словами Безуглої, вони не володіли повною інформацією, а відповідали лише за її частину. Їхні коментарі збігаються з тим, що вже опрацювала ТСК, хоча є певні розбіжності по датах.
Окрім того, на засідання ТСК викликають колишнього начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України, але поки що з ним не вдалося зв'язатися.
«Бурбу ми не заслуховували, він не виходить на зв'язок. У мене звернення до пана Бурби: комісія буде рада його заслухати, якщо він щодо цього ухвалить рішення, оскільки наразі він уже не є посадовою особою», ㅡ каже Безугла.
На питання про те, чи будуть викликати щодо справи «вагнерівців» президента Володимира Зеленського та голову Офісу президента Андрія Єрмака, Безугла зазначила, що рішення стосовно цього ухвалювалися «не на тому рівні».
«Якщо говорити про верховного головнокомандувача, то ТСК не має права його викликати, оскільки він є особою недоторканною. Крім того, за результатами опрацювання матеріалів, що мають стосунок безпосередньо до справи оперативного листування та інших документів, які показують конкретні дії та конкретне ухвалення рішень, у нас не виникало потреби», ㅡ відповіла Безугла.
Вона заявила, що єдиною особою з вищого керівництва, попереднього або чинного, до якої зверталася ТСК, був п'ятий президент Петро Порошенко через свою заяву про те, що він особисто санкціонував спецоперацію у 2018 році.
Але, як заявляє Безугла, зараз потреби його заслуховувати вже немає, оскільки ТСК отримали дані, які підтверджують, що він такий спеціальний захід санкціонувати не міг.
Тепер ТСК має продовжити розгляд матеріалів розслідування у справі організації спеціального заходу щодо «вагнерівців» завтра, 14 вересня. Зокрема, ТСК має намір заслухати інформацію від представників Офісу генерального прокурора та Служби безпеки України.
Справа «вагнерівців»
У серпні 2020 року Білорусь віддала Росії затриманих у Мінську найманців ПВК «Вагнера», попри те, що Україна оголосила їм підозру за злочини на Донбасі.
А через три дні в інформаційному просторі України почали активно обговорювати версію про те, що «візит» бойовиків «Вагнера» до Білорусі був нібито операцією українських спецслужб для їхнього затримання.
Згідно з цією версією, операцію вже на завершальній стадії зупинив Офіс президента, а точніше сам його очільник Андрій Єрмак, назвавши її такою, що є не на часі через анонсований обмін полонених. Єрмак заперечує, що таку операцію українські спецслужби проводили.
На початку березня 2021 року в ДБР повідомили, що все-таки розслідують справу про зрив операції щодо затримання бойовиків російської ПВК і хочуть допитати, зокрема, Єрмака.
- Поділитися: