УКРАЇНА

Справа Штепи: у прокуратурі заперечують вплив на рішення колегії суддів

11 січня, 2018 20:53
УКРАЇНА/Справа Штепи: у прокуратурі заперечують вплив на рішення колегії суддів
Зберегти
Вигляд
У прокуратурі Харківської області стверджують, що не впливали на рішення про самовідвід, винесене колегією Ленінського райсуду, яка розглядає справу екс-мера Слов'янська Нелі Штепи.

У прокуратурі Харківської області стверджують, що не впливали на рішення про самовідвід, винесене колегією Ленінського райсуду, яка розглядає справу екс-мера Слов'янська Нелі Штепи.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу прокуратури Харківської області.

«Рішення про відвід судді прийняли самостійно без будь-якого впливу з боку прокуратури», — йдеться в повідомленні.

За словами співрозмовника агентства, кримінальне провадження, на яке посилалася колегія при самовідвід, було розпочато прокуратурою Харківської області в жовтні минулого року.

 «Протягом трьох років суддів, які розглядали це виробництво, звільняли за порушення присяги судді, відводили за порушення кримінально-процесуального законодавства. Ми розуміємо, наскільки втомлене суспільство від тривалого процесу, але не реагувати на явне порушення норм чинного законодавства, які можуть привести до дискредитації суддівського корпусу в цілому і заблокувати правосуддя, не можемо», — сказали в прес-службі.

Нагадаємо, 11 січня Ленінський райсуд Харкова перервав засідання у справі екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, оскільки усі троє суддів узяли самовідвід.

Як повідомив «Укрінформу» адвокат Олександр Тананакін, ще однією причиною самовідводу було названо «тиск з боку прокуратури».

Раніше суд у Харкові продовжив домашній арешт з подальшим носінням електронного браслета звинуваченій у сепаратизмі екс-голові Слов’янська Нелі Штепі.

20 вересня 2017 року екс-голову Слов'янська Нелю Штепу звільнили з СІЗО під домашній арешт. Штепа була затримана 11 липня 2014 року.

Її звинувачують у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей, та у створенні терористичної групи чи організації.

Окрім того, висунуто звинувачення у закликах до зміни меж України, сприянні проведенню псевдореферендуму про відокремлення Донецької області від України, створенні умов для діяльності терористичних груп та організацій.

Пов`язані новини