Справи Майдану: суддя райсуду Києва отримала підозру за незаконне перешкоджання протестам

Прокурори оголосили чинній судді одного з районних судів Києва підозру в незаконному перешкоджанні мітингам і демонстраціям під час Революції гідності взимку 2013—2014 років.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

За даними слідства, для залякування мітингувальників, які 29 грудня 2013 року були учасниками руху автоколони від Хрещатика до резиденції Януковича в Межигір’ї, суддя за відсутності доказів притягнула до відповідальності двох людей за нібито невиконання водіями вимог про зупинку.

Як повідомили в ОГП, суддя лише на підставі рапортів ексінспекторів ДАІ призначила водіям найсуворіше покарання за таке правопорушення — позбавлення водійських прав.

Їй повідомили про підозру за ст. 340 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 5 років позбавлення або обмеження волі чи виправні роботи до 2 років.

Нагадаємо, 20 січня Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому слідчому міліції, екс-прокурору та чинному судді у незаконному притягненні до відповідальності учасника Революції гідності.

«Справи Майдану»

Усі злочини, скоєні під час Революції гідності, умовно об'єднані в одну велику «справу Майдану». Загалом у судах слухають майже 86 судових справ стосовно 176 людей.

Головні епізоди «справи Майдану» стосуються розгону студентів у ніч на 30 листопада 2013-го, незаконних дій силовиків під час акцій протесту 1 грудня та спроби розігнати Майдан у ніч на 11 грудня, а також убивств активістів протягом січня-лютого 2014 року.

За ці події до відповідальності вже притягнули щонайменше 343 людини, зокрема й керівників органів внутрішніх справ, які безпосередньо організували вчинення зазначених злочинів. Серед них — ексміністр внутрішніх справ України та його заступник, керівництво ГУ МВС України в Києві, а також виконавці з-поміж співробітників МОП «Беркут».