Обвинувачений у вбивстві журналіста Павла Шеремета Андрій Антоненко, Шевченківський суд Києва, 25 серпня 2020 року
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Шевченківський суд Києва визначив дату першого засідання, на якому почнуть розглядати обвинувальний акт щодо фігурантів справи Шеремета — Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь. Розглядатиме справу суд присяжних.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske.

Так, обвинувальний акт почнуть розглядати (тобто розгляд справи по суті) 4 вересня, початок засідання о 13:00. Суду присяжних просили самі обвинувачені та їхні адвокати.

Захисники також просили повернути обвинувальний акт на доопрацювання, наголошуючи на тому, що документ є «копіпастом» підозр, в якому не вказано роль кожного фігуранта окремо. Але цю вимогу суд не задовольнив.

Крім цього, суд продовжив обвинуваченим запобіжні заходи до 23 жовтня. Так, Антоненка залишили під вартою в ізоляторі тимчасового тримання, Кузьменко — під домашнім арештом, а Дугарь — із заставою 168 тисяч гривень.

Також сторона захисту наголошувала на тому, що досі невідомо хто сплачував роботу британського експерта Айвона Бірча. А його висновок експертизи ходи є одним з ключових доказів у справі.

До суду прийшла потерпіла Олена Притула (цивільна дружина Шеремета). Вона зазначила, що покладається на суд у питання розгляду справи по суті та запобіжного заходу для обвинувачених, але додала, що її бентежить те, як складені документи.

«Я не можу сказати, що я на сто відсотків задоволена якістю документів, які були підготовлені обвинуваченням», — сказала вона. Також Притула зазначила, що на засідання планує приїхати мати Павла Шеремета.

Загалом у справі троє потерпілих: Олена Притула, мама Павла Шеремета та донька.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми.

Що відомо у справі про вбивство Шеремета?

Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки, попри численні експертизи, допити понад 1000 людей, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

10 жовтня 2019-го, президент Володимир Зеленський заявив, що керівництво МВС змінять, якщо не буде результатів у справі щодо вбивства Шеремета. І незадовго після того у справі з'явилися зрушення.

12 грудня 2019-го глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета. Відтоді на лаві підсудних троє підозрюваних — військовий Сил спеціальних операцій ЗСУ, музикант Андрій Антоненко, відомий як Riffmaster; лікарка Охматдиту, волонтерка і дитячий хірург Юлія Кузьменко на псевдо «Лиса» та військовий медик Яна Дугарь.  

Слідство довгий час наполягало, що Андрій Антоненко, «захопившись ультранаціоналістичними ідеями» і «культивуючи велич арійської раси», організував убивство Павла Шеремета й залучив до злочину Юлію Кузьменко, Яну Дугарь та інших невстановлених осіб, які мали навички роботи зі зброєю та вибуховими пристроями. За даними слідства, Юлія Кузьменко закладала вибухівку під авто, Антоненко був тим, хто супроводжував її, а Яна Дугарь напередодні проводила розвідку.

Але 21 травня 2020-го стало відомо, що підозрюваним змінили підозри. З них зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб. Антоненка ж тепер називають виконавцем злочину, як і Кузьменко, а Дугарь — пособницею.

Поділитись: