Справи осіб, причетних до силового розгону студентів на Майдані 30 листопада 2013 року, не розглядаються судами, або ще не мають вироків

Справи осіб, причетних до силового розгону студентів на Майдані 30 листопада 2013 року, не розглядаються судами, або ще не мають вироків.

Про це повідомив керівник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, передає «Радіо Свобода».

За його словами, по тих подіях відкриті десятки проваджень, і вони об’єднані в одне.

«Загалом на сьогодні повідомлено про підозру або спрямовано до суду – це 22 особи, яких слідство вважає тими особами, які організували. Це підозри колишньому президенту, колишньому голові РНБО, його заступнику, керівнику Міністерства внутрішніх справ, Київської міліції, і виконавців – командиру «Беркуту» і безпосередньо бійцям. А також, як відомо, обвинувальний акт знаходиться в суді стосовно колишнього голови КМДА Попова щодо пособництва в організації розгону», – заявив Горбатюк.

Однак, за його словами, не можна стверджувати, хто саме вчинив злочин, оскільки вироків по жодному з цих епізодів немає.

«І ще на сьогоднішній час є у нас командир взводу, якому повідомлено про підозру, і слідство теж йде до завершення, але слід відзначити, що ця особа, як була командиром взводу, так і залишається», — відзначив Горбатюк.

«Суди не обирають їм запобіжні заходи, тримання під вартою. Але їм наразі нема чого боятися, тому що тривалий розгляд справ залишається безрезультатним», — додав він.

ЧИТАЙТЕ: «Інтерес держави до справ Майдану з’являється лише на річниці», — керівник департаменту спецрозслідувань ГПУ.

Нагадаємо, чотири року тому, у ніч на 30 листопада 2013 року спецпризначенці «Беркуту» отримали наказ розігнати протестувальників, які ще залишалися на Майдані. Силовики побили десятки учасників мирного протесту, переважно студентів. 

Тоді влада пояснила розгін необхідністю встановити ялинку.

21 листопада у прокуратурі повідомили, що перші вбивства на Майдані досі не розкриті.

9,5 тисяч свідків та один засуджений — що ми знаємо про «Справу Майдану».

ДИВІТЬСЯ: Річниця розгону студентів на Майдані: понад 200 людей пройшли колоною центром Києва.

Поділитись: