Концерн Укроборонпром і Державну фіскальну службу контролюють одні й ті ж люди, які перешкоджають спробам пролити світло на корупцію в оборонній сфері.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив народний депутат від фракції «Самопоміч» Тарас Пастух, який є членом тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо розкрадань в оборонці.

Пастух наголосив, що на спроби пролити світло на цю сферу чинилися «системні і систематичні перешкоди». Зокрема в 2017 році він як голова парламентського підкомітету з фінансового контролю намагався отримати він Державної фіскальної служби інформацію про фірми, з якими співпрацює Укроборонпром.

«На сайті Укроборонпрому є перелік контрагентів, тобто фірм, підприємств, з якими співпрацюють підприємства, які входять до концерну. Я взяв перелік цих підприємств і направив до Державної фіскальної служби для того, щоби вони надали інформацію, чи вони проводили перевірки цих підприємств і надали довідки тих перевірок. Тобто, чи були виявлені ознаки фіктивності, чи через ці фірми відмивались якісь кошти», — розповів депутат.

За його словами, на відповіді ДФС вказано, що відомство провело 435 перевірок.

«А далі, замість того, щоби надати акти, вони рекомендують, аби я скористався законом про статус народного депутата: «пропонуємо вам ознайомитися з результатами перевірок безпосередньо в органах ДФС за місцем реєстрації зазначених суб’єктів господарювання». Таким чином, ДФС пропонує поїхати в Генічеськ, Львів, Житомир, Миколаїв, кататися по України і знайомитися з матеріалами», — сказав Пастух.

Він зазначив, що ДФС таким чином не перешкоджає діяльності депутата, але й не надає необхідної інформації.

«До чого я веду: і ДФС, і Укроборонпром фактично належать до сфери впливу одних і тих самих людей, і тому будь-яка інформація, яка могла би допомогти депутатам показати, а що ж там відбувається і куди діваються гроші платників податків, вона приховувалася будь-яким чином», — резюмував депутат.

Нагадаємо, 11 березня Bihus.Info оприлюднив останню частину розслідування про корупцію в оборонці, згідно з якою група осіб вела переговори про передачу хабара правоохоронцям за те, щоб вони не проводили розслідування та не притягали нікого до відповідальності за незаконні дії між компанією Оптимаспецдеталь та підприємствами Укроборонпрому під час укладання й виконання договорів щодо поставок військового обладнання на заводи групи державних оборонних компаній.

25 лютого програма «Наші гроші з Денисом Бігусом»випустила першу частину розслідування, у якій йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Поділитись: