В Адміністрації президента США Дональда Трампа заявили, що їхня пропозиція Туреччині щодо покупки американських зенітних ракетних систем Patriot більше не дійсна.

Про це повідомляє The Hill.

«Ми послідовно попереджали Туреччину, що останнє речення про закупівлю Patriot втратить свою силу, якщо вона погодиться на постачання (російських — ред) систем С-400. Термін нашої пропозиції минув», − заявив представник Держдепу.

Нагадаємо:

  • Американські чиновники наполягали на скасуванні угоди на С-400 на 2,5 млрд доларів між Росією і Туреччиною, укладеної у 2017 році, пояснюючи це тим, що винищувачі F-35 можуть стати уразливими для російських систем протиповітряної оборони. Як альтернативу Вашингтон пропонував Анкарі американську систему Patriot, проте влада Туреччини не стала скасовувати домовленостей із Москвою. В іншому разі США обіцяли припинити співпрацю у виробництві винищувачів F-35 та навчанні турецьких пілотів керуванню ними та ввести санкції проти Туреччини. Однак Ердоган не відмовився від купівлі С-400.
  • На початку квітня 2019-гоСША припинили поставляти Туреччині деталі для F-35.
  • 7 червня 2019-го США скоротили підготовку турецьких пілотів F-35 через закупівлю Анкарою С-400 у Росії.
  • 2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписав так званий закон «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA). Серед іншого, він передбачає санкції для партнерів російського «Рособоронекспорту» за суттєві угоди. Так, за цим законом міністерство фінансів США 20 вересня 2018 року ввело санкції проти департаменту підготовки військ і постачання Центральної військової ради Китаю та його керівника Лі Шанфу за угоди із Рособоронекспортом. Причиною стала угода про купівлю Китаєм 10 російських винищувачів Су-35 та ракетних систем С-400.
Поділитись: