Сполучені Штати Америки більше не будуть тренувати турецьких пілотів польотам на малопомітних винищувачах-бомбардувальниках п’ятого покоління F-35 через покупки Анкарою зенітних ракетних систем С-400 у Росії.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела в Білому домі.

При цьому четверо турецьких пілотів, двоє інструкторів і ще 20 супроводжуючих, які вже почали тренувальний курс на авіабазі Люк в Аризоні, продовжать навчання. Рішення торкнеться тільки пілотів і співробітників ремонтних бригад, які чекають відрядження до США.

Нагадаємо, американські чиновники наполягають на скасуванні угоди по С-400 на 2,5 млрд доларів між Росією і Туреччиною пояснюючи це тим, що винищувачі F-35 можуть стати уразливими для російських систем протиповітряної оборони. Як альтернативу Вашингтон запропонував Анкарі американську систему Patriot, проте влада Туреччини не стала скасовувати домовленостей із Москвою.

На початку квітня США припинили поставляти Туреччині деталі для F-35.

2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписав так званий закон «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA). Серед іншого, він передбачає санкції для партнерів російського «Рособоронекспорту» за суттєві угоди. Так, за цим законом міністерство фінансів США 20 вересня 2018 року ввело санкції проти департаменту підготовки військ і постачання Центральної військової ради Китаю та його керівника Лі Шанфу за угоди із Рособоронекспортом. Причиною стала угода про купівлю Китаєм 10 російських винищувачів Су-35 та ракетних систем С-400.

/Самуїл Проскуряков

Поділитись: