Світ

США готові посилити тиск на Іран — держсекретар

Майк Помпео
Світ/США готові посилити тиск на Іран — держсекретар
Зберегти
Вигляд
США не планують припиняти тиск на Іран і готові подвоїти зусилля в цьому напрямку. Про це заявив держсекретар США Майк Помпео.

«Ви побачите найближчими днями і тижнями, ми подвоюємо не тільки наші дипломатичні зусилля, але і наші зусилля в торговому секторі для того, щоб забезпечити справжній тиск на Іран», — сказав він

Головними загрозами на Близькому Сході, на думку Помпео, є бойовики угруповання «Ісламська держава» та Іран.

Нагадаємо, 8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану.

Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

ЄС занепокоєний виходом США з ядерної угоди та заявою про нові санкції проти Ірану. В ООН «глибоко розчаровані» виходом США з ядерної угоди.

У зв’язку з відновленням США санкцій, про припинення комерційних проектів в Ірані заявила французька енергетична компанія Total, а також дві найбільші європейські авіакомпанії. Водночас, Єврокомісія заявила про виділення Ірану фінансової допомоги у розмірі 18 мільйонів євро.

5 листопада 2018 року набули чинності відновлені санкції США проти Ірану, які були скасовані у межах угоди 2015 року. Вони торкнуться експорту нафти, судноплавства та низки галузей економіки. Під відновлені санкції потраплять понад 600 компаній та фізичних осіб з Ірану.

Водночас у США заявили, що ці обмеження не поширюватимуться на вісім країн. Їм дозволили купувати іранську нафту в обхід санкцій.

12 листопада у МАГАТЕ заявили, що Іран дотримується умов ядерної угоди 2015 року.

Наприкінці листопада президент Ірану закликав мусульман об’єднатися проти CША.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з ядерної угоди з Іраном призведе до гонки атомного озброєння — МЗС Британії

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.


Пов`язані новини