Енергетична компанія Total закриває свій багатомільярдний проект з видобутку газу в Ірані через відновлення США політики санкцій.

Енергетична компанія Total закриває свій багатомільярдний проект з видобутку газу в Ірані через відновлення США політики санкцій.

Про це повідомив міністр нафти Ірану Бідан Намдар Занганех, передає Associated Press.

«Total офіційно вийшла з угоди щодо розробки 11 газових родовищ. Минуло більше 2 місяців з того часу, як в компанії оголосили, що здираються розірвати угоду», — повідомив міністр.

Як зазначається, вихід компанії з іранського ринку пов'язаний з рішенням президента США Дональда Трампа вийти з так званої ядерної угоди з Іраном, яка частково знімала з країни західні санкції в обмін на прозору ядерну політику та відмову від розробки ядерної зброї.

Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлять санкції проти Ірану.

Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

ЄС занепокоєний виходом США з ядерної угоди та заявою про нові санкції проти Ірану.

В ООН «глибоко розчаровані» виходом США з ядерної угоди з Іраном.

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю. Після чого Ізраїль перевів війська в стан підвищеної боєготовності через активність Ірану в Сирії.

Білий дім підтримав заяву прем'єра Ізраїлю про те, що Іран порушив ядерну угоду.

Пізніше президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп оголосили про намір розробити нову угоду щодо ядерної програми Ірану.

Президент Ірану Хассан Рухані попередив Сполучені Штати, що вони зіткнуться з «великим жалем», якщо Дональд Трамп вийде з ядерної угоди 2015 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з ядерної угоди з Іраном призведе до гонки атомного озброєння — МЗС Британії

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Поділитись: