США розглядають можливість заборони роботи китайських соцмереж, зокрема сервісу коротких відео TikTok, на території країни. Там вважають, що ці сервіси можуть передавати інформацію про користувачів владі Китаю.

Про це державний секретар США Майк Помпео заявив в інтерв’ю Fox News.

«Ми ставимося до цього (свідчень про можливу співпрацю китайських соцмереж із владою Китаю — ред.) вкрай серйозно і, безумовно, вивчаємо це… Що стосується китайських додатків на смартфонах людей, можу запевнити, що США вирішать це питання», — зазначив держсекретар США.

Він додав, що американцям потрібно обережно користуватися TikTok, якщо вони не хочуть, аби їхні особисті дані «опинилися в руках Комуністичної партії Китаю».

Також Помпео нагадав, що нещодавно адміністрація США оголосила китайську компанію Huawei загрозою національній безпеці.

Своєю чергою, в TikTok заперечили, що передають інформацію про їхніх користувачів до Китаю.

«Наш найвищий пріоритет — сприяння безпечному й захищеному користуванню додатком нашими користувачами. Ми ніколи не надавали інформацію про користувачів уряду Китаю і не зробимо цього, якщо нас попросять», — відповіла компанія на запит Reuters.

Раніше TikTok і ще 58 китайських додатків заборонила Індія на тлі зростання напруження між двома країнами. Приводом до цього став інцидент на спірній прикордонній території, внаслідок якого загинули щонайменше 20 індійських військових.

Раніше сервіс TikTok, що належить китайській компанії ByteDance, оголосив, що впродовж найближчих днів припинить роботу на території Гонконгу у зв'язку з ухваленим Китаєм законом про національну безпеку в цьому автономному районі.

Завдяки цьому закону китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу в Гонконгу, який має статус автономії.

Поділитись: