Facebook, сервіс обміну повідомлень WhatsApp та Twitter призупиняють обробку запитів поліції Гонконгу про дані користувачів з регіону. Причина — ухвалений Китаєм закон про нацбезпеку Гонконгу.

Про це повідомляє CNN.

Наразі Facebook проведе оцінку «суперечливого закону». У компанії разом з експертами перевірять, як закон впливає на права людини. Після цього у Facebook вирішать, як реагуватимуть на запити правоохоронців із Гонконгу.

У компанії вже заявили, що вважають «свободу вираження поглядів основним правом людини», а також підтримали право на самовираження «без остраху за свою безпеку».

Зазначимо, що Facebook та його сервіс WhatsApp можуть розкривати дані користувачів відповідно до законодавства різних країн.

Соцмережа Twitter також призупинила співпрацю з владою Гонконгу та розпочала аналіз закону.

Нагадаємо, Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників — вищий законодавчий орган КНР — у вівторок, 30 червня, ухвалив закон про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого законодавчого органу цієї автономної території.

Завдяки цьому закону китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу в Гонконгу, який має статус автономії у складі КНР. 

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: