Світ

США можуть допомогти Україні покращити стосунки з Угорщиною — МЗС

13 червня, 2018 21:40
Світ/США можуть допомогти Україні покращити стосунки з Угорщиною — МЗС
Зберегти
Вигляд
Без посередництва Сполучених Штатів Україні буде складно домовитися з Угорщиною та домогтися, аби остання зняла блокування в НАТО

Без посередництва Сполучених Штатів Україні буде складно домовитися з Угорщиною та домогтися, аби остання зняла блокування самітів Україна-НАТО.

Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль в ефірі «5 каналу».

«У цій площині допомог США істотна, особливо що стосується діалогу з угорцями. Без медіаторства ми навряд чи зможемо зняти блокаду», — сказала Зеркаль.

Заступниця міністра нагадала, що спільна зустріч міністрів закордонних справ і міністрів освіти України та Угорщини з угорської громадою відбудеться 22 червня. На зустрічі посадовці розглянуть питання відносин двох країн.

Нагадаємо, відносини між Україною та Угорщиною досить напружені через мовну статтю українського закону про освіту. Будапешт вважає, що Київ обмежує права нацменшин, зокрема угорців Закарпаття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Угорський тиск: чи варто хвилюватися Україні.

28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних  меншин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Угорщина заявляла, що не змінить позицію щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій.  Уряд пропонує продовжити перехідний період впровадження мовної статті про освіту до 2023 року.

29 березня в уряді заявили про порозуміння з угорцями Закарпаття щодо освітнього закону.

Також 29 березня у Брюсселі відбулося засідання комісії Україна — НАТО, попри погрози Угорщини.

У лютому Будапешт заблокував  друге міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснила, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту.

Глава МЗС Угорщини пообіцяв заблокувати саміт Україна-НАТО через освітній закон.

Посол України при НАТО Вадим Пристайко заявляв, що Порошенко у липні відвідає саміт НАТО у Брюсселі, навіть якщо Угорщина заблокує проведення засідання комісії «Україна — НАТО».

Більше про:
# Угорщина
Пов`язані новини