Вашингтон може укласти другу ядерну угоду щодо Ірану.

Вашингтон може укласти другу ядерну угоду щодо Ірану.

Про це держсекретар США Рекс Тіллерсон розповів в інтерв'ю CNN.

Він пообіцяв співпрацювати з партнерами по Спільному всеосяжному плану дій.

Тіллерсон зазначив, що Трамп хоче, аби стратегія по Ірану була більш комплексною.

«Мені здається, що колишня адміністрація довгий час неправильно оцінювала відносини з Іраном і вирішення проблеми ядерної програми», — заявив Тіллерсон.

Держсекретар наголосив, що Трамп «має намір ліквідувати безліч недоробок», які існують у чинній ядерній угоді з Іраном.

Тіллерсон також розповів в інтерв'ю про плани президента США щодо Північної Кореї.

Раніше генеральний директор Міжнародного агенства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкія Амано заявив, що Іран повністю виконує свої зобов'язання у рамках Спільного всеосяжного плану дій, який був схвалений Радою безпеки ООН.

Речниця Державного департаменту заявила, що Сполучені Штати не виходять з ядерної угоди щодо Ірану, але змінюють підхід до оцінки терористичної діяльності цієї країни.

Це сталося після того, як президент США Дональд Трамп відмовився продовжувати  сертифікацію міжнародної ядерної угоди з Іраном.

14 липня 2015 року США, Росія, Китай, Велика Британія, Франція, Німеччина та Іран досягли угоди щодо ядерної програми Тегерана.

Згідно з домовленостями, Іран зобов'язується протягом п'яти років не збагачувати уран до рівня, що перевищує 3,67 відсотка, і перетворити завод Фордо на технологічний центр.

В обмін на це з Тегерана знімуть санкції, які можуть бути відновлені, якщо Іран не виконає своїх зобов'язань.

Тодійшній президент Барак Обама заявляв, що допускає війну в разі провалу ядерної угоди з Іраном. Він сказав, якщо Тегеран не буде дотримуватися умов угоди, у США не буде іншої альтернативи, окрім використання військової сили.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: