Сполучені Штати направили Росії першу частину гуманітарної допомоги на суму 5,6 мільйона доларів. Зокрема йдеться про 50 апаратів штучної вентиляції легенів.

Про це повідомляє Reuters.

За словами посла США в Росії Джона Саллівана, це перша частина загальної гуманітарної допомоги на 5,6 мільйона доларів. Ще 150 апаратів ШВЛ доправлять у Росію наступного тижня.

Нагадаємо, 1 квітня Росія передала США апарати ШВЛ у межах так званої гуманітарної допомоги. Пізніше з’ясувалося, що за медичний вантаж американська сторона заплатила, уточнивши, що отримані апарати ШВЛ зрештою виявилися непотрібними.

Непотрібні — це ще півбіди, у самій Росії вітчизняні апарати «Авента-М» декілька разів загорілися і спричинили пожежі у лікарнях. Після цього РФ призупинила використання цих ШВЛ.

Наразі Росія на другому місці у світі (після США) за кількістю підтверджених випадків коронавірусу — 317 554.

Водночас офіційна кількість померлих від коронавірусу в РФ залишається напрочуд низькою (3 099 людей) у порівнянні з іншими європейськими країнами зі схожою кількістю хворих.

Світло на це проливає статистика щодо смертності у Москві за квітень, пише «Новая газета». У квітні в місті зареєстрували 11 846 смертей, що вище середнього показника на 19% — у Москві померло щонайменше на 1 855 людей більше, ніж зазвичай.

Але при цьому, за офіційною статистикою російської влади, за квітень у Москві від коронавірусу померли 658 людей. Тобто 1 855 мінус 658 — виходить майже 1 200 «понаднормових» смертей. І це лише у Москві.

Поділитись: