Світ

США розмістять на кордоні з Мексикою ще 3750 військових

DW
Світ/США розмістять на кордоні з Мексикою ще 3750 військових
Зберегти
Вигляд
Доки Дональд Трамп не дійшов згоди з демократами щодо фінансування стіни, США направлять на кордон з Мексикою ще 3750 військових. Відтак кількість американських солдатів на кордоні зросте до 4350. Додаткові підрозділи розмістять там на в 90 днів.

Про це пише DW, посилаючись на прес-службу Пентагону.

Про те, що військових направлять на кордоні, повідомляли у жовтні 2018 року. Таке рішення ухвалили у зв’язку з наближення до кордону з США каравану мігрантів з Гондурасу, Гватемали та Сальвадору, які нелегально прибули в Мексику. Наприкінці листопада 2018 року частина мігрантів намагалася прорватися через кордон у США. Силовики застосували проти них гумові кулі і сльозогінний газ.

З огляду на ускладнення ситуації на кордоні Пентагон продовжив термін розміщення військових США з 31 січня до 30 вересня 2019 року.

Раніше повідомлялося, що Трамп планує оголосити надзвичайний стан через незгоду щодо фінансування стіни.

9 січня Дональд Трамп виступив зі зверненням до американської нації на тлі політичної кризи, яка виникла через небажання демократів схвалити виділення 5,7 мільярда доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Трамп пояснив, що стіна на кордоні з Мексикою дуже швидко себе окупить.

3 січня Палата представників Конгресу США, більшість у якій представляють демократи, ухвалила законопроекти, спрямовані на завершення тимчасового припинення роботи уряду, так званого «шатдауну». Утім Палата відкинула вимогу про додаткове фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Шатдаун через стіну Трампа вже обійшовся США в $11 мільярдів, чому президент не відступає?

Згодом на зустрічі з Конгресом Трамп заявив про свою непоступливість у питанні фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 10 цифр про два роки президентства Трампа

Нагадаємо, каменем спотикання при погодженні бюджету стала вимога президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою, проти чого виступають демократи. Напередодні Сенат США ухвалив тимчасовий бюджет країни до 8 лютого 2019 року, не погодившись виділити 5 мільярдів доларів, які стали предметом суперечки.

Робота федеральних установ США частково припинилась опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.

Пов`язані новини