США оголосили спалах мавпячої віспи надзвичайною ситуацією

Сполучені Штати оголосили спалах мавпячої віспи надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я. Очікується, що таке рішення дозволить залучити додаткове фінансування для боротьби з захворюванням.

Про це сказав міністр охорони здоров’я та соціальних служб Ксав’єр Бесерра, цитує Reuters.

За даними центру контролю та профілактики захворювань, станом на 3 серпня у США зафіксували понад 6600 випадків інфікування. Найбільше вірус поширюється у Нью-Йорку та Каліфорнії.

Перші смерті у Європі

29 липня Міністерство охорони здоров'я Іспанії підтвердило першу смерть людини з мавпячою віспою. За час останнього спалаху хвороби це був перший летальний випадок у Європі та другий — за межами Африки.

30 липня Іспанія повідомила про другу смерть: помер 31-річний чоловік з Кордови, який страждав на менінгоенцефаліт.

Що таке мавпяча віспа?

Це віспоподібне захворювання, яке спричинюють віруси родини поксвірусів. За клінічними ознаками мавпяча віспа схожа на натуральну віспу, але в більшості випадків перебігає набагато легше.

У період проникнення до організму віспа мавп супроводжується сильним головним болем, гарячкою, збільшенням лімфатичних вузлів, болем у спині та м'язах, слабкістю тощо. Такі симптоми можуть тривати до 5 днів, потім починається період висипання. У більшості випадків висипає спочатку обличчя, потім інші частини тіла.

Вірус віспи мавпи передається від тварини до людини, рідше — від людини до людини. Для цього потрібен тісний контакт, тож у зоні ризику перебувають члени однієї родини та медпрацівники. Під час останнього спалаху більшість випадків зараження фіксують поміж чоловіків, які мають секс з чоловіками, людей із кількома сексуальними партнерами, а також людей у дотичних групах ризику. ВООЗ застерігає від стигматизації, маргіналізації та дискримінації груп населення, які можуть постраждати через мавпячу віспу.

Загалом вірус поширений серед тварин у низці районів Центральної та Західної Африки. Медики фіксували випадкові спалахи мавпячої віспи серед місцевих та мандрівників, тож таке масове поширення в інших країнах є нетиповим. В Україні наразі про зафіксовані випадки не повідомляли.