Світ / США

США підготували звинувачення засновнику WikiLeaks Ассанжу — Washington Post

Washington Post
Світ/США/США підготували звинувачення засновнику WikiLeaks Ассанжу — Washington Post
Зберегти
Вигляд
Сполучені Штати підготували звинувачення засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу, який живе у посольстві Еквадору у Британії. Про це повідомила газета The Washington Post з посиланням на обізнані із ситуацією джерела.

Інформацію про нові обвинувачення на адресу Ассанжа виявили випадково у документах одного з прокурорів, які той направив до суду. Однак зміст обвинувачень невідомий.

Видання The Wall Street Journal зазначило, що Міністерство юстиції США розглядало різні звинувачення на адресу Ассанжа. Там вважають, що це допоможе натиснути на владу Еквадору та все ж екстрадувати Ассанжа для суду у США. Джерела газети додали, що обвинувачення може стосуватися шпигунства та розповсюдження інформації, що загрожує національній безпеці.

Нагадаємо, Ассанж живе у посольстві Еквадору в Лондоні з 2012 року. Згідно з домовленістю між ним та владою Еквадору, йому заборонили надсилати будь-які повідомлення, які можуть завадити відносинам Південної Америки з іншими країнами.

Ассанж не може вийти за його територію, оскільки його негайно заарештує поліція за відмову з'явитися в суді в 2012 році. Видачі Ассанжа домагається також Вашингтон, де проти нього порушено справу про розголошення секретних даних Держдепартаменту.

У січні 2018-го він отримав громадянство Еквадору.

Влада Еквадору надала притулок засновнику WikiLeaks, коли той намагався уникнути екстрадиції до Швеції через розслідування звинувачень у згвалтуваннях та сексуальних домаганнях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор ЦРУ назвав Wikileaks «недержавною ворожою розвідувальної службою».

На WikiLeaks перед президентськими виборами в США в 2016 році були опубліковані матеріали з компрометовними даними про кандидата в президенти Гілларі Клінтон. Спецпрокурор Роберт Мюллер раніше називав WikiLeaks одним з інструментів цього втручання.

21 квітня 2017-го року повідомлялося, що влада США планує офіційно висунути звинувачення засновникові організації WikiLeaks Джуліану Ассанжу і домогтися отримання ордера на його арешт.

Більше про:
# Джуліан Ассанж
Пов`язані новини