Світ

США підтримують кандидата від Південної Кореї на пост глави Інтерполу — Помпео

Reuters
Світ/США підтримують кандидата від Південної Кореї на пост глави Інтерполу — Помпео
Зберегти
Вигляд
Держсекретар США Майк Помпео заявив, що США підтримують кандидата з Південної Кореї Кім Чон Яна у якості претендента на посаду глави Інтерполу. Про це Помпео повідомив журналістам у Вашингтоні 20 листопада.

«Ми рішуче підтримуємо Кім Чон Яна, який наразі виконує обов'язки президента (Інтерполу, ред)», — повідомив Помпео журналістам у Держдепартаменті.

Кім Чон Ян єє головним опонентом росіянина Олександра Прокопчука, який займає пост заступника глави Інтерполу і також претендує на посаду очільника організації.

«Ми закликаємо всі країни і організації, що входять до складу Інтерполу з повагою до верховенства закону обрати лідера, який користується довірою, який представляє один з найважливіших правоохоронних органів в світі. Ми вважаємо, що Кім буде саме таким», — додав Помпео.

Вибори нового очільника Інтерполу відбудуться 21 листопада. Росіянини Прокопчук є головним «фаворитом» на цю посаду, за даними американських ЗМІ. Генерал-майор Олександр Прокопчук останні 2 роки займав пост одного з чотирьох віце-президентів Інтерполу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Російський кандидат на пост голови Інтерполу: віце-президент, який зловживає «червоними повідомленнями»

Українські громадські організації закликали не обирати російського генерала главою Інтерполу.

Крім того, глава МВС України Арсен Аваков заявив, що Україна може призупинити членство в Інтерполі, якщо організацію очолить росіянин Прокопчук.

Інтерпол — міжнародна організація кримінальної поліції, яку заснували у 1923 році. Офіцери Інтерполу не можуть виконувати безпосередніх поліцейських функцій, але організація займається координацією дій правоохоронців країн-членів, а також сприяє поліцейському розшуку на міжнародному рівні. Україна стала членом Інтерполу у 1992 році, а Кабмін у 1993 затвердив «Положення про Національне центральне бюро Інтерполу».

Інтерпол довгий час відмовлявся подавати у розшук колишнього президента України Віктора Януковича. 12 січня 2015 року Януковича таки оголосили у розшук, але 16 липня 2015 року президента-утікача видалили з бази розшуку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Знайдуться всі: Інтерпол, як інструмент боротьби з інакомисленням

Пов`язані новини