США збираються надати Україні в цьому році 220 млн доларів на проведення економічних, політичних і енергетичних реформ.

Про це заявив віце-президент США Джо Байден у ході зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, повідомляється на сайті Білого дому.

Очікується, що гроші також будуть спрямовані на прискорення митної реформи, у тому числі регуляторну й інфраструктурну підтримку. Зокрема, йдеться про створення центру митного контролю, а також підготовку нових співробітників митних служб.

Також гроші будуть виділені на боротьбу з корупцією, у тому числі в контексті змін у Конституцію в частині правосуддя, ухвалених Верховною Радою 2 червня. Крім того, кошти підуть на реформу децентралізації і розширення енергетичної незалежності країни.

У повідомленні також сказано, що 9 червня Корпорація закордонних приватних інвестицій (OPIC) схвалила виділення до 62,5 млн доларів як фінансову підтримку двом приватним інвестиційним фондам, які мають намір інвестувати в аграрний сектор, охорону здоров'я, інфраструктуру, роздрібну торгівлю, споживчі товари й нерухомість в Україні

Білий дім зазначає, що загальний обсяг допомоги США Україні з 2014 року становив 1,3 млрд доларів.

Сенат Конгресу США 15 червня схвалив законопроект, який визначає бюджет Пентагону на 2017 рік. У тексті документу передбачена фінансова підтримка на оборонні потреби України в розмірі до 500 мільйонів доларів.

Поділитись: