Фото:

Inherent Resolve / Twitter

Міністерство оборони США направило до північного сходу Сирії кілька бойових броньованих машин «Bradley» і близько сотні військовослужбовців. Так Пентагон відреагував на нещодавнє загострення з військами Росії в тому ж регіоні.

Про це спершу повідомив NBC News із посиланням на три джерела в оборонному відомстві США. Після цього інформацію підтвердило командування американської операції в Сирії «Непохитна рішучість».

Як ідеться в офіційному повідомленні, бойові машини «Bradley» забезпечуватимуть «захист сил партнерів коаліції в їхній боротьбі проти Ісламської держави». Втім неофіційно американські посадовці вказують: додаткові війська розгорнули через провокації Росії.

«Ці дії й підсилення є чітким сигналом для Росії, щоб та дотримувалася взаємних деконфліктних процесів, а ще разом з іншими сторонами уникала непрофесійних, небезпечних і провокативних дій на північному сході Сирії», — розповів NBC News на умовах анонімності представник Пентагону.

Ідеться про інцидент кінця серпня, коли між собою зіштовхнулися транспортні засоби військ Росії та міжнародної коаліції на чолі із США. Унаслідок інциденту американські військові зазнали поранень. Попри це, вони поїхали з місця події, аби «запобігти ескалації».

Зіткнення стало найбільш серйозним інцидентом між американськими й російськими військовими в Сирії з лютого 2018 року. Тоді, за непідтвердженими даними, на військовослужбовців США напали російські найманці «Вагнера», до 300 із них загинули.

Що американські військові роблять у Сирії?

У Сирії, передусім на північному сході країни, перебуває близько 500 американських військових. Вони разом з опозиційними «Сирійськими демократичними силами» здійснюють патрулювання місцевості й борються проти Ісламської держави в країні.

Президент США Дональд Трамп неодноразово намагався зменшити американський військовий контингент у Сирії, але натрапляв на опір як своїх політичних союзників-республіканців, так і опозиції.

У жовтні 2019 року після розмови з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом Трамп оголосив про виведення військ США із північного сходу країни. Після цього Анкара розпочала там військову операцію «Джерело миру», яку припинила через тиждень після досягнення компромісу зі США.

У червні 2020-го видання Politico повідомляло, що російські військові все частіше почали з'являтися в районах патрулювання військ США, імовірно, маючи на меті витіснити їх із країни. Росія у Сирії підтримує владу Башара Асада, проти якого у 2011 році спалахнули антиурядові протести, що переросли в громадянську війну.

Поділитись: