США тимчасово не продовжуватимуть чинний до 2018 року режим безмитного ввезення товарів з України, що діяв у межах програми Генеральної системи преференцій.

США тимчасово не продовжуватимуть чинний до 2018 року режим безмитного ввезення товарів з України. 

Про це повідомляє ВВС. 

Режим діяв у межах програми Генеральної системи преференцій, рішення ухвалили у зв'язку із невдоволенням у Вашингтоні ситуацією із дотриманням авторського права в Україні.

У листі президента США Дональда Трампа до американського Конгресу адміністрація нагадує, що однією з умов безмитної торгівлі є захист прав інтелектуальної власності.

У квітні 2017 року Офіс торгового представника США оприлюднив щорічний Спеціальний звіт 301, присвячений ситуації із авторським правом у світі, у якому Україна знову опинилася у списку, за якими відомство веде першочергове спостереження.

Серед інших країн, що опинилися у цьому списку — Росія, Китай, Індія, Венесуела, Таїланд, Алжир, Аргентина, Чилі, Кувейт й Індонезія.

Автори звіту зазначають, що Україна перебуває під першочерговим спостереженням із кількох причин. Зокрема, непрозора система адміністрування колективного управління авторськими правами, що займається виплатою роялті, зокрема, американським ліцензіарам.  Друга причина — використання піратського програмного забезпечення в державних інституціях України. Третя — відсутність ефективної системи заходів у боротьбі з інтернет-піратством.

Зазначається, що торгові преференції призупинять на 4 місяці — доки Україна не покращить свою систему захисту прав інтелектуальної власності.

У 2015 році Україна отримала дозвіл на безмитне ввезення близько 5 тисяч товарів у США на період з 29 липня 2015 року по 31 грудня 2017 у рамках відновлення програми Генеральної системи преференцій США.

Програма стосується найбільш поширених у виробництві товарів: продуктів хімічної промисловості, мінералів і будівельного каменю, ювелірних виробів, а також певних продуктів сільського господарства і рибальства.

У 2015-му повідомлялося, що США допоможуть Україні боротись із порушенням авторських прав в інтернеті.

Поділитись: