США разом із партнерами ліквідували російську хакерську мережу, яка зламала мільйони комп'ютерів по всьому світу

Міністерство юстиції США разом із партнерами з правоохоронних органів Німеччини, Нідерландів та Великої Британії ліквідували російський ботнет, відомий як RSOCKS.

Про це заявив американський Мін'юст.

«Унаслідок цієї операції ліквідовано роботу надзвичайно складної російської кіберзлочинної організації, яка займалися кіберзламами в Сполучених Штатах та за кордоном», — сказала спецагентка ФБР Стейсі Мой.

Згідно з повідомленням, діяльність ботнету RSOCKS, яким керують російські кіберзлочинці, налічувала мільйони зламаних пристроїв по всьому світу.

Зазначається, що операція боротьби з хакерською мережею розпочалася ще у 2017 році. Тоді американські правоохронці встановили, що кіберзлочинці змогли зламати близько 325 тисяч пристроїв. Відомство не розкриває імена можливих фігурантів справи, що розглядається в Південному окрузі штату Каліфорнія.

Як це працювало?

У Мін'юсті США поінформували, що користувачі RSOCKS платили від 30 до 200 доларів на день за розповсюдження шкідливої ​​інтернет-активності через зламані пристрої, щоб замаскувати або приховати справжнє джерело трафіку.

«Вважається, що користувачі цього типу проксі-сервісу здійснювали великомасштабні атаки на автентифікаційні сервіси й анонімізували себе при доступі до зламаних облікових записів соціальних мереж або надсилання шкідливої електронної пошти, як-от фішинг», — йдеться в повідомленні.

Жертвами RSOCKS стали низка великих державних і приватних організацій, зокрема університет, готель, телестудія та виробник електроніки. Мін'юст США не називає назви цих компаній.