США погодилися розмістити на території Польщі близько 1000 військовослужбовців для стримування загроз з боку РФ.

Президент США Дональд Трамп та президент Польщі Анджей Дуда 12 червня у Вашингтоні підписали відповідну угоду про оборону, повідомляє CNN.

На прес-конференції президент Трамп зауважив, що розміщення та розбудова інфраструктури для військової присутності американського контингенту забезпечуватиметься коштом Польщі. За його словами, кількість збройних сил США в Європі не збільшиться. Їх перемістять з Німеччини, яку Трамп критикував за недостатні витрати на оборону.

Дуда підкреслив, що серед новоприбулих військових будуть спецпризначенці та інші типи американських збройних сил.

Упродовж останніх кількох років близько 4500 американських військовослужбовців були у Польщі на основі ротації у зв'язку анексією Росією українського Криму та підтримку Москвою бойовиків на Донбасі

Розміщення збройних формувань спрямоване на зміцнення військової співпраці між США та Польщею і стане важелем впливу для Польщі, яка прагне підсилити свої позиції у стримуванні російської агресії. Хоча Трамп і не характеризував ці заходи, як інструмент протистояння РФ. У 2017-му НАТО окремо розмістило близько 1200 військовослужбовців в Польщі для посилення стримування загроз з боку Росії в Східній Європі.

Також під час прес-конференції Трамп підтвердив, що Польща купить майже три десятки винищувачів F-35 вартістю понад 2,5 млрд доларів, а також скраплений газ на понад 8 мільярдів доларів.

/Аліна Зотько

Поділитись: