Президент США Дональд Трамп оголосив, що країна розриває відносини із Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Кошти, які Штати витрачали на ВООЗ, підуть на фінансування інших міжнародних організацій.

Про це Трамп заявив на пресконференції в Білому домі в п'ятницю, 29 травня.

«Оскільки вони не змогли провести реформи, про які їх просили і в яких була величезна потреба, ми сьогодні розриваємо наші відносини із Всесвітньою організацією охорони здоров'я і переправляємо її фінансування на інші міжнародні й варті того потреби у сфері глобальної охорони громадського здоров'я», — сказав американський президент.

Трамп також заявив, що «Китай має повний контроль над ВООЗ, хоча вона платить лише 40 мільйонів доларів на рік — тоді як США платять на рік приблизно 440 мільйонів доларів».

Нагадаємо, Трамп і раніше заявляв, що позбавить ВООЗ американського фінансування — зокрема, через недієве реагування на пандемію коронавірусу й китаєцентричність.

Так, 19 травня він надіслав Всесвітній організації охорони здоров’я лист-ультиматум і пригрозив повністю припинити її фінансування через погану роботу в умовах пандемії.

У листі Трамп дав ВООЗ 30-денний термін, аби та «суттєво покращила ситуацію». В іншому випадку, за його словами, ВООЗ ризикувала втратити мільйони доларів фінансування та членство США загалом.

Зазначимо, що США наразі лідирують за кількістю інфікованих та померлих від коронавірусу. У країні коронавірус підтвердили в 1 млн 768 тисяч 461 людини. З них одужали 498 725 пацієнтів, а від ускладнень померли 103 330 людей. Наразі там лікується понад мільйон людей.

А у світі з початку пандемії коронавірусне захворювання COVID-19 виявили у 5 млн 909 тисяч 3 людей. З них одужали 2 млн 581 тисяча 951 людина та померла від ускладнень — 362 081. Наразі продовжують лікуватися майже 3 млн людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику.
Поділитись: