Президент США Дональд Трамп заявив, що Всесвітня організація охорони здоров'я є «китаєцентричною», і додав, що розглядає можливість призупинити її фінансування з американського боку. У ВООЗ звинувачення відкидають і наголошують: у часи пандемії зменшення фінансування Організації — не найкраща ідея.

На брифінгу ввечері 7 квітня Трамп заявив, що ВООЗ отримує значні кошти від США. Водночас Організація не погодилася з рішенням Штатів обмежити в’їзд на територію своєї країни.

«І вони помилялися. Помилялися щодо великої кількості речей. І щодо великої кількості інформації, що була раніше… Вони (ВООЗ — ред.), здавалося, були дуже китаєцентричними», — зазначив Трамп.

Пізніше він додав, що США будуть «дуже ретельно це розслідувати». «Ми заморозимо фінансування ВООЗ», — зазначив Трамп. Утім пізніше у відповіді журналістам уточнив, що відповідне рішення ще не ухвалене.

Своєю чергою, ВООЗ відкинула звинувачення Трампа в «китаєцентризмі» й наголосили: зараз, коли у світі шириться коронавірус, не час скорочувати фінансування Організації. Як повідомляє Reuters, про це заявив регіональний керівник ВООЗ у Європі Ганс Клюґе під час брифінгу 8 квітня.

Зазначимо, що на ранніх етапах епідемії, коли коронавірус майже не поширився за межі Китаю, ВООЗ неодноразово публічно хвалила дії китайської влади з його стримування. Зокрема, глава Організації Тедрос Адханом Гебреєсус відзначав «рідкісні лідерські якості» очільника Китаю Сі Цзіньпіня.

За даними Державного департаменту, США у 2019 році виділили ВООЗ понад 400 мільйонів доларів фінансування, тоді як Китай — 44 мільйони.

Станом на ранок 8 квітня у світі 1 мільйон 431 тисяча 706 людей інфіковані коронавірусом. 302 149 пацієнтів одужали, а 82 080 — померли.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: