Державний департамент США схвалив експортну ліцензію для України на купівлю легких озброєнь і стрілецької зброї американського виробництва.

Державний департамент США схвалив експортну ліцензію для України на купівлю легких озброєнь і стрілецької зброї американського виробництва.

Про це заявила прес-секретарка Держдепартаменту США Хізер Науерт, повідомляє Reuters.

«Державний департамент США схвалив експортну ліцензію для України на купівлю деяких легких озброєнь і стрілецької зброї у виробників США», — сказала вона.

За словами Науерт, Україна купувала невеликі кількості цих видів зброї протягом кількох років як до, так і після анексії Кримського півострова Росією у 2014 році.

«За попередніх адміністрацій уряд США схвалював експортні ліцензії для України, отже, нічого нового», — пояснила Науерт.

Ліцензія поширюється на напівавтоматичну й автоматичну вогнепальну зброю до 50-го калібру, бойові кулемети, глушники, військові приціли й полум’ягасники, а також запчастини.

Прес-секретар Держдепартаменту підкреслила, що уряд США не затверджував пряме надання Україні летальної оборонної зброї, але не виключає таке рішення в майбутньому.

Американські експортери можуть подати заявку на прямі комерційні ліцензії на продаж у будь-який час, кожен конкретний випадок розглядатиметься Держдепартаментом окремо.

Видання The Washington Post раніше повідомило, що адміністрація президента США схвалила продаж летальної оборонної зброї Україні. Зокрема, Держдеп дозволив експорт снайперських систем Model M107A1, боєприпасів, пов’язаних з ними комплектуючих і аксесуарів в Україну на суму 41,5 мільйонів доларів. Водночас про протитанкові ракети Javelin не йдеться.

У Кремлі заявили, що можливість отримання Україною зброї від США призведе до «кровопролиття». 

Сенат США передбачив у 2018 році виділення Україні оборонної зброї та 500 мільйонів доларів допомоги. Телеканал АВС повідомив, що в США розглядають три варіанти передачі Україні летальної зброї.

Поділитись: