Уряди України та США домовилися про постачання 6-8 мільярдів кубометрів американського скрапленого газу на рік до українських газових сховищ з подальшим транспортуванням цього газу до Європи.

Про це повідомив заступник міністра енергетики України Костянтин Чижик в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Угоду про постачання газу ще не підписали, однак принципова домовленість наразі вже існує. Американський скраплений газ планують постачати до України через термінал у Польщі. Він зберігатиметься у підземних сховищах України, а надалі буде постачатися до країн ЄС через газотранспортну систему України.

«Ми вже підписали лист про наміри з американською компанією Louisiana natural gas Exports. Більше того, вони готові були підписати меморандум з конкретними цифрами та зобов'язаннями, але нам суто юридично потрібен деякий час на обробку всіх питань, щоб уповноважити відповідні органи на підписання контракту», — повідомив Чижик.

За його словами, контракт зі США необхідний для енергетичної безпеки України та Європи, адже запуск проєкту зменшить енергетичну залежність регіону від Росії.

За попередніми даними, мова йде про транспортування до України 6-8 мільярдів кубометрів американського скрапленого газу. Проєкт мають запустити протягом 2-3 років, оскільки наразі існують обмеження щодо транспортування газу з Польщі до України у розмірі 2 мільярди кубометрів на рік.

Раніше колишній міністр енергетики Олексій Оржель повідомляв, що Україна веде переговори зі США про довгостроковий контракт на постачання газу.

Зазначимо, що перші партії скрапленого газу надійшли до України з Польщі наприкінці січня шляхом взаємного заліку газових потоків. Тобто, фактично Україні відібрала російський газ, який мав постачатися до Польщі через українську ГТС.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Скраплений газ до Європи постачається лише у спеціальні порти, що мають регазифікаційні установки та можуть переводити скраплений газ у газоподібну форму. Найближчий такий порт до України знаходиться у Польщі.

Поділитись: