США успішно випробували нову гіперзвукову ракету

Військово—повітряні сили США минулих вихідних провели успішні випробування гіперзвукової ракети AGM—183A. Сталося це за місяць по тому, як оголосили про затримку програми через «недавні аномалії під час льотних випробувань».

Про це пише CNN.

Зброя швидкого реагування повітряного базування була успішно випущена з стратегічного бомбардувальника B-52H біля узбережжя Південної Каліфорнії 14 травня і досягла гіперзвукової швидкості. Подробиць про самі випробування на кшталт тривалості польоту чи його висоти у ВПС не розголошують, проте успішні випробування там назвали великим досягненням.

AGM-183A — це гіперзвукова зброя, в якій використовується ракета-носій для розгону до швидкостей, що вп'ятеро перевищують швидкість звуку. Після цього гіперзвуковий апарат-планер відокремлюється від ракети-носія і на високій швидкості летить до цілі.

До цього останнього успіху програма зазнала трьох невдач у льотних випробуваннях.

Чому це важливо?

Пентагон приділив особливу увагу розробці гіперзвукової зброї після того, як законодавці занепокоїлися, що США відстають від китайських та російських програм. Минулого року Китай успішно випробував гіперзвукову зброю, яка, перш ніж поцілити, облетіла земну кулю.

Нещодавно росія стала першою країною, яка коли-небудь застосовувала гіперзвукову зброю у війні — коли запустила по Україні свої ракети «Іскандер» і «Кинджал». Пентагон заявив, що з початку вторгнення в Україну росія застосувала від 10 до 12 одиниць гіперзвукової зброї.