Федеральне агентство з надзвичайних ситуацій США (FEMA) утилізувало несправні апарати штучної вентиляції легенів, які в розпал епідемії у квітні передала Росія. Ці ж апарати у травні стали причиною пожеж у російських лікарнях.

Про це повідомляє Forbes.

У березні, коли епідемія почала набирати обертів, президент США Дональд Трамп звернувся до президента Росії Володимира Путіна за допомогою. Росія у квітні направила військово-транспортний літак із медичним обладнанням, зокрема 45 апаратами ШВЛ Aventa-M. Їх відразу розподілили у лікарні Нью-Йорка та Нью-Джерсі, але так і не застосували.

Для роботи апартів потрібні були спеціальні адаптери, які не вдавалося знайти, а за декілька тижнів після «подарунку» у Росії в лікарнях сталися пожежі через ШВЛ, внаслідок чого загинули люди.

Крім того, апарати ШВЛ виготовив Уральський завод приладобудування, який з 2014 року перебуває під санкціями США.

Спершу у Кремлі називали надання медичного обладнання «гуманітарною допомогою», але згодом з'ясувалося, що США заплатили за ці товари. Як пише Forbes, вартість подарунку — 600 тисяч доларів. Але замість грошей США направили до Росії медичні товари, зокрема 200 апаратів ШВЛ, на 5,6 мільйона доларів.

Коронавірус у США

Країна досі залишається лідером за кількістю підтверджених інфікованих. Наразі там понад 8,2 млн виявлених хворих із COVID-19. З них понад 220 тисяч пацієнтів померли через ускладнення, а 3,2 мільйона людей одужали.

Поділитись: