Представник Сполучених Штатів в Радбезі ООН заявив, що не Росії вказувати Україні в питаннях мови, бо сама РФ після окупації територій України зробила так, що там не вивчають українську.

Про це політичний координатор представництва США в ООН Родні Хантер заявив на засіданні Радбезу, присвяченому українському мовному закону.

Раніше постпред РФ заявив, що цей закон «розколює українське суспільство». Водночас представник США нагадав, що саме Москва підриває єдність всередині України.

«США підтримують заклики президента Зеленського до єдності, але Росія підриває цю єдність. Нещодавно було прийнято рішення видавати українські паспорти українцям, які проживають на Донбасі», — наголосив він.

Також Хантер нагадав, що українські солдати гинуть у конфлікті на сході країни, який підтримується Росією, проте «Україна продовжує об’єднуватися, ставати більш згуртованою і сильнішою».

Представник США також закликав Росію припинити переслідувати українців і кримських татар в Криму, зазначивши, що Росія не дозволяє українцям в Криму навчатися українською мовою.

«12 тисяч дітей навчалися в Криму українською мовою до російської окупації», — сказав він.

Крім того, під час виступу Хантер нагадав, що через конфлікт, розв’язаний Росією, було збито «боїнг» рейсу MH17 на Донбасі, а збили його, як встановило міжнародне слідство, зі зброї російської армії.

США наголосили, що Росія посилила свою агресивну діяльність, захопивши українські судна та моряків.

«США поважають суверенітет України і закликають Росію звільнити захоплених моряків і кораблі, припинити окупацію Криму і конфлікт на сході України», — сказав представник країни в ООН. 

Раніше представник Росії в ООН заявив, що українськи закон про мову спричинить «викорінення» російської мови.

Нагадаємо, 16 липня мовний закон в Україні набув чинності.

25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Зеленський заявив, що після вступу на посаду президента ретельно проаналізує ухвалений парламентом закон про українську мову на предмет дотримання конституційних прав та інтересів громадян України.

Поділитись: