Президент США Дональд Трамп планує відкликати підпис з міжнародної угоди щодо торгівлі зброєю, яку підписали 130 країн.

Про це Трамп заявив під час зустрічі з представниками збройного лобі, зокрема Національної стрілецької асоціації США (NRA). В найближчий час він направить офіційну заяву до Організації об’єднаних націй.

Як повідомляє Reuters, цю угоду в 2013 році підписав президент Барак Обама, попри жорсткий супротив NRA та інших консервативних груп.

До міжнародної угоди щодо торгівлі зброєю офіційно вже приєдналася 101 країна, ще 29 підписали її, але не ратифікували. Сенат США, які є найбільшим експортером зброї у світі, також не ратифікував договір.

Угода регулює торгівлю конвенціональною зброєю — від стрілецької до важкої техніки і кораблів. Зокрема вона забороняє продаж зброї в обхід ембарго і санкцій, а також передбачає заборону на продаж зброї, яка може бути використана для терактів, злочинів проти людяності та геноцидів.

Зазначимо, що Національна стрілецька асоціація, яка виступає проти угоди, витратила 30,3 мільйона доларів на президентську кампанію Трампа.

Нагадаємо, 1 червня 2017 року президент США Дональд Трамп оголосив про вихід СЩА з підписаної попередньою адміністрацією Барака Обами Паризької кліматичної угоди.

Водночас, провідні члени Конференції мерів США заявили, що вони не підтримують рішення Трампа про вихід з Паризької угоди і продовжать боротися зі скороченням парникових викидів.

Угода була підписана в Парижі 22 квітня 2015 десятками держав, які є основними забруднювачами атмосфери парниковими газами. Вона набула чинності 4 листопада 2016.

Поділитись: