У США вимагають від Росії негайно звільнити затриманих 15 лютого в Азовському морі українських рибалок.

Про це під час телефонної пресконференції заявив посол США при ОБСЄ Джеймс Гілмор, повідомляє «Укрінформу».

«Сполучені Штати вимагають негайного звільнення і повернення до України усіх українців, які протиправно затримані в Росії, включаючи цих рибалок», — наголосив дипломат.

Він відзначив, що такі дії Росії свідчать про спроби захоплення і повного контролю над Азовським морем та недопущення українців до його вод, що є неприйнятним і суперечить міжнародному праву.

Раніше голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко заявив, що чотирьох українців, яких російські силовики затримали в Азовському морі, мають відпустити після 10 днів адмінарешту, який їм призначив підконтрольний РФ суд окупованої Керчі.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала російську омбудсмену Тетяну Москалькову надати офіційні дані стосовно затриманих українців, зокрема рибалок. 

15 лютого стало відомо, що у західній частині Азовського моря російські силовики затримали маломірне судно з чотирма громадянами України. Судно і рибалок затримали і доставили в порт Керчі.

Українські правоохоронці порушили справу за фактом незаконного захоплення російськими силовиками українського судна.

Депутат від «Слуги Народу» Павло Мельник написав у Facebook, що затримані українці — Сергій Гога, Олексій Іванов, Василь Тюркеджи та Максим Тєрєхов. Усі вони є мешканцями села Райнівка Приморського району Запорізької області.

Поділитись: