Президенти Туреччини та Росії Реджеп Ердоган та Володимир Путін офіційно запустили трубопровід «Турецький потік», яким російський газ постачатимуть до Південної Європи в обхід території України.

Про це повідомляє «Интерфакс».

Окрім президентів Туреччини та Росії у церемонії відкриття трубопроводу взяли участь лідери Сербії та Болгарії, до яких постачатимуть газ із «Турецького потоку».

8 січня Росія запустила другу гілку «Турецького потоку». Першу запустили ще наприкінці 2019 року. Друга гілка трубопроводу постачатиме газ до Південної Європи, в то час як перше постачає його виключно для турецьких споживачів. Потужність кожної гілки трубопроводу складає 15,75 мільярда кубометрів газу на рік.

За допомогою запуску «Турецького потоку» Росія намагалася відмовитися від послуг газотранспортної системи України. Крім цього трубопроводу Росія будує ще трубопровід на півночі — «Північний потік-2». Однак його будівництво заморозили через санкції США.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: