Міністерство фінансів США внесло до санкційного «списку Магнітського» главу Чечні Рамзана Кадирова.

Міністерство фінансів США внесло до санкційного «списку Магнітського» главу Чечні Рамзана Кадирова.

Про це повідомляється на сайті відомства.

У міністерстві заявили, що вважають Кадирова «відповідальним за позасудові страти, тортури та інші серйозні порушення прав людини».

«Як глава Чечні, Кадиров контролює адміністрацію, причетну до зникнень і позасудових розправ. Один з політичних опонентів Кадирова, як вважалося, був убитий за його вказівкою після звинувачень в тортурах і погане поводження в Чечні», — ідеться в прес-релізі.

Також до санкційного списку потрапили чиновники та поліцейські Аюб Катаєв, Юлія Майорова, Андрій Павлов і Олексій Шешеня.

США включають в «список Магнітського» людей, яких вважають причетними до порушення прав людини. Фігурантам списку заборонений в'їзд до США, їхні активи на території країни заморожуються. Спочатку закон стосувався порушення прав людини в Росії, але з кінця 2016 року його дія поширюється на весь світ.

Як відомо, на початку квітня російське видання «Новая газета» оприлюднило матеріал про затримання в Чечні більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

У коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, улаштованих силовиками, убили близько 30 людей.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність до цього перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розправи над чеченськими геями: як режим Кадирова вбиває людей за сексуальну орієнтацію

Поділитись: