Політика

США внесли до «списку Магнітського» Рамзана Кадирова

20 грудня, 2017 19:31
Політика/США внесли до «списку Магнітського» Рамзана Кадирова
Зберегти
Вигляд
Міністерство фінансів США внесло до санкційного «списку Магнітського» главу Чечні Рамзана Кадирова.

Міністерство фінансів США внесло до санкційного «списку Магнітського» главу Чечні Рамзана Кадирова.

Про це повідомляється на сайті відомства.

У міністерстві заявили, що вважають Кадирова «відповідальним за позасудові страти, тортури та інші серйозні порушення прав людини».

«Як глава Чечні, Кадиров контролює адміністрацію, причетну до зникнень і позасудових розправ. Один з політичних опонентів Кадирова, як вважалося, був убитий за його вказівкою після звинувачень в тортурах і погане поводження в Чечні», — ідеться в прес-релізі.

Також до санкційного списку потрапили чиновники та поліцейські Аюб Катаєв, Юлія Майорова, Андрій Павлов і Олексій Шешеня.

США включають в «список Магнітського» людей, яких вважають причетними до порушення прав людини. Фігурантам списку заборонений в'їзд до США, їхні активи на території країни заморожуються. Спочатку закон стосувався порушення прав людини в Росії, але з кінця 2016 року його дія поширюється на весь світ.

Як відомо, на початку квітня російське видання «Новая газета» оприлюднило матеріал про затримання в Чечні більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

У коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, улаштованих силовиками, убили близько 30 людей.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність до цього перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розправи над чеченськими геями: як режим Кадирова вбиває людей за сексуальну орієнтацію

Пов`язані новини