ENRU

США можуть розробляти план надання Україні зброї ураження

Сполучені Штати не виключають поставок оборонної зброї та зброї ураження Україні, аби протистояти зростаючій російській військовій загрозі.

Про це з посиланням на джерело з Національної ради безпеки Білого дому повідомляють The Wall Street Journal та USA Today.

Щодо зброї ураження — у повідомленнях мова йде не про автомобілі, бронежилети, а ті засоби захисту, які можуть призвести до загибелі людей.

У статтях також йдеться про загострення на фронті, хоча наразі ситуація на сході України залишається стабільно непростою.

Крім того у матеріалах наводиться цитата спецпосланника США щодо переговорів на Донбасі Курта Волкера, який теоритизує про те, що захисна зброя ураження може бути корисною для України, але наразі про її поставки не йдеться, бо він бачить «вікно можливостей по домовленостях».

Та причиною рішення розглянути надання оборонної зброї для України журналісти вбачають відповідь США на висилку з Росії 755 американських дипломатів.

Раніше спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що Вашингтон активно розглядає питання про можливі поставки зброї Україні, що могло змінити поведінку Москви, зокрема, щодо конфлікту на Донбасі.

Згодом у Кремлі заявили, що надання Україні американської зброї віддалятиме врегулювання ситуації на лінії розмежування

30 липня президент Росії Володимир Путін заявив, що 755 працівників американських дипломатів повинні будуть покинути РФ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram