США вперше ввели санкції проти компаній, які транспортували російську нафту
Сполучені Штати вперше запровадили санкції проти двох організацій, що транспортували російську нафту, продану вище за граничну ціну, яку раніше встановили «Велика сімка» та ЄС.
Про це повідомило Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC).
Мінфін заблокував танкер «СКФ "Примор’я"», який перевозив нафту за понад 75 доларів за барель. Зареєстрованим власником судна є Lumber Marine SA, що базується в Об’єднаних Арабських Еміратах.
Ще одним таким судном стало Yasa Golden Bosphorus, яке належить турецькій компанії Ice Pearl Navigation Corp. Корабель транспортував сиру російську нафту вартістю більше ніж 80 доларів за барель.
В OFAC кажуть, що обидва судна заходили в порти рф і використовували американських постачальників послуг під час транспортування російської нафти.
Обмеження на російську нафту
ЄС погодився з 5 грудня 2022 року застосувати нові санкції, пов’язані з обмеженням цін на російську сиру нафту й нафтопродукти. Цей рівень становить 60 доларів за барель. До цього рішення приєдналися країни «Великої сімки» (G7) та Австралія, а також Швейцарія.
Зрештою через західні санкції постачання сирої нафти з росії у грудні впали до найнижчого рівня за 2022 рік. Також упродовж останніх трьох місяців 2022-го скорочувалися обсяги нафти, яка прямує до Китаю, Індії та Туреччини. Постачання нафти до згаданих країн почало рятувати росію після того, як цей енергоресурс припинили купувати в Європі.
Як у січні 2023 року повідомляв Bloomberg із посиланням на Гельсінський центр досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), росія щодня втрачає 172 мільйони доларів через ціновий ліміт на нафту, який ввели західні країни.
3 лютого країни ЄС погодили встановити граничну ціну на нафтопродукти з росії. Обмеження становлять 100 доларів за барель для нафтопродуктів, які продаються з надбавкою до сирої нафти, як-от дизельне пальне, і 45 доларів за барель на продукти зі знижкою, наприклад мазут.
- Поділитися: